15. jún. 2024 o 16:00
jž, Koktejl

Horor počas nakrúcania Slunce, seno: Desivá nehoda! Odskákala si to Růžičková aj Miluna

placeholder
Pamätáte si na krásnu Milunu zo série Slunce, seno?
Zdroj: reprofoto/youtube.com/@mychannel-to8up

Mohlo to dopadnúť tragicky.

Domáce promi
15. jún. 2024 o 16:00
Horor počas nakrúcania Slunce, seno: Desivá nehoda! Odskákala si to Růžičková aj Miluna

Mohlo to dopadnúť tragicky.

Český herec Pavel Kikinčuk (64) sa preslávil najmä v trilógii Slunce, seno..., kde stvárnil postavu brigádnika Šimona Plánička. Hoci sú filmy plné vtipov, herci si z natáčania odniesli poriadne nepríjemný zážitok. Práve Pavel prezradil, že v dobe, keď sa film nakrúcal, takmer došlo k obrovskej tragédii, píše Plus 7 dní.

„Raz, keď sme z hotela v Horažďoviciach cestovali autobusom na pľac do Hoštíc, náš šofér nezvládol riadenie a havaroval. Po ceste sú samé serpentíny a neprehľadné zákruty, v jednej z nich chcel obísť nákladiak, no vtom sa oproti nám rútil ďalší. Hlavný kameraman stihol zakričať - Držte sa! Kto sa nedržal, okamžite letel. Miluna si rozrazila obočie, Helenka Růžičková si narazila lakeť, hlavný kameraman si zlomil dve rebrá,“ spomínal.

Vodič nákladiaku bol v úplnom šoku. „Behal tam dokola a kričal - Som mŕtvy, som mŕtvy. My sme mali na autobuse zablokované dvere, takže sme sa nemali ako dostať von. Situáciu chcel vyriešiť Jirka Lábus. Veľavýznamne povedal - Moment. A zobral kladivko, ktoré je v autobusoch pripevnené na stene. Začal ním klopkať na okno v nádeji, že ho rozbije. Všetci ostatní ho okrikovali, že musí búchať silnejšie. Veľmi mi to vtedy bolo smiešne. Našťastie sa šoférovi podarilo násilím otvoriť dvere, takže sme v pohode vystúpili. Rýchlo po nás prišli nejaké autá a ponáhľali sme sa na pľac do Hoštíc. Točili sme, akoby sa nič nestalo. Natáčacie dni sú drahé,“ opísal desivú nehodu Pavel.