18. máj. 2024 o 08:00
mob, Koktejl

Úprimná spoveď Adely Vinczeovej o začiatkoch so synom Maxíkom: Prvé dni som sa opúšťala! Mali sme úplne paniky

placeholder
Adela a Viktor Vinczeovci.
Zdroj: instagram/viktorvincze

Začiatok nemali vôbec jednoduchý.

Domáce promi
18. máj. 2024 o 08:00
Úprimná spoveď Adely Vinczeovej o začiatkoch so synom Maxíkom: Prvé dni som sa opúšťala! Mali sme úplne paniky

Začiatok nemali vôbec jednoduchý.

Viktorovi Vinczemu (33) a jeho manželke Adele Vinczeovej (43) sa koncom roka 2022 zmenil život, keď im oznámili, že úrady majú pre nich dieťatko na adopciu. O chlapčekovi dlhšiu dobu nemohli hovoriť, dokonca museli tajiť aj jeho pohlavie kvôli adopčnému procesu. Dnes už je to inak. V rozhovore pre TV Markíza prezradili, že súd im malého Maximiliána právoplatne zveril a tak sa z promi páru stali oficiálne rodičia.

Dvojica priznala, že si Maxa zamilovala už hneď na prvom stretnutí a vedeli, že on je ten pravý. „Obával som sa či to klikne. Keď sme ho nakoniec chytili, on sa na nás usmial, držali sme ho v náručí a vtedy sa to stalo. Sadli sme si do auta a povedali si, že sa to kliklo,“ opisuje v rozhovore pre Denník N Viktor. Chlapček, ktorý dostal meno Maximilián, mal vtedy asi štyri mesiace a žil v profesionálnej rodine, kde ho začali navštevovať a postupne sa učili o neho starať.

Max prišiel do ich rodiny pred Vianocami 2022 veľmi náhle. Dvojica mala vtedy naplánovaných množstvo pracovných povinností a koniec roka sa chystali stráviť na chate s priateľmi.

„Na stretnutiach sme sa pýtali psychologičiek, že my si ho teda vezmeme, ale ideme na Silvestra na chatu. Čo s tým máme robiť? Konzultovali sme to, či je to vôbec vhodné brať dieťa, ktoré je zrazu dva týždne v cudzom prostredí s cudzími ľuďmi na chatu. Zobrali sme to ako výzvu, on bol úplne v pohode. Je spoločenský, nerieši a čokoľvek, čo ho tam mohlo trápiť sme vynahradili,“ prezradila Adela.

A teraz čo?

„Pamätám si ten prvý deň, keď ho priniesli k nám psychologička, profi mama a sociálna pracovníčka. Rozlúčili sa s ním u nás doma, odišli, on tak zostal s nami v obývačke a my že: ‚No, a teraz čo?‘ Ešte pred troma týždňami sme vôbec toto neplánovali. Ľudia majú 9 mesiacov na to, aby sa na všetko pripravili, ja mentálne. Bolo to zrazu tu a my sa ideme starať o dieťa,“ priznal Viktor.

Takmer zo dňa na deň si museli prekopať súkromný i pracovný život. Adela mala na konci roka rôzne podujatia, ktoré musela buď zrušiť, alebo ju nahradili kolegovia. „Hoci je december žatva na eventy, už ich vôbec nerobím. V ten deň som ešte musela natočiť silvestrovské Spojky pre RTVS. Bola som s dieťaťom asi dve hodiny, musela som si odbehnúť, a po tom som bola úplne emočne rozsekaná. Tam som sa prvé tri dni tak trošku opúšťala, čítala som si všetky príručky, ako to máme robiť. Posielala som Viktora sa pozrieť na neho či žije, mali sme úplne paniky,“ zakončila známa moderátorka.