03. apr. 2024 o 14:46
TASR, Koktejl

Podpora pre Pellegriniho: Stoja za ním koaliční partneri aj Sme rodina

placeholder
Peter Pellegrini
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Koaliční partneri vyjadrili v prezidentských voľbách podporu Petrovi Pellegrinimu.

Domáca politika
03. apr. 2024 o 14:46
Podpora pre Pellegriniho: Stoja za ním koaliční partneri aj Sme rodina

Koaliční partneri vyjadrili v prezidentských voľbách podporu Petrovi Pellegrinimu.

Informovali o tom lídri strán Smer-SD Robert Fico a SNS Andrej Danko v stredu na spoločnom tlačovom brífingu. Podotkli, že všetky koaličné strany v druhom kole volieb podporujú Pellegriniho.

Slováci si podľa Fica zaslúžia prezidenta, ktorý bude krajinu reprezentovať suverénne a sebavedome, bude bojovať za slovenské národno-štátne záujmy a bude presadzovať Ústavou SR prikázaný charakter Slovenskej republiky ako suverénneho, právneho a sociálneho štátu.

"Smer-SD, Hlas-SD a SNS sú ako politické strany vládnej koalície presvedčené, že prezidentský kandidát Peter Pellegrini tieto náročné kritériá na výkon funkcie hlavy štátu spĺňa, a preto mu vyslovujú plnú podporu," vyhlásil. Spolu s Pellegrinim vyzval občanov, aby sa na voľbách zúčastnili. Danko verí, že Pellegrinimu sa v sobotu (6. 4.) podarí poraziť zlo, ktoré podľa neho predstavuje kandidát na prezidenta Ivan Korčok.

Mimoparlamentné hnutie Sme rodina podporuje v druhom kole Petra Pellegriniho. Informovalo o tom tlačové oddelenie hnutia. "Na základe výzvy zasadlo predsedníctvo hnutia Sme rodina (per rollam), na ktorom sa rozhodlo, že v druhom kole prezidentských volieb podporí hnutie kandidáta Petra Pellegriniho," uviedli z hnutia.

Neúspešný kandidát Ján Kubiš dá v druhom kole prezidentských volieb svoj hlas Petrovi Pellegrinimu. Svojich voličov zároveň vyzval, aby išli k voľbám a rozhodli sa, koho voliť podľa svojho vedomia a svedomia. Vie, že sú medzi nimi aj prívrženci Pellegriniho, aj Ivana Korčoka. TASR o tom informoval Kubiš, ktorý kandidoval v prvom kole prezidentských volieb, do druhého nepostúpil.

Prezidenta SR si voliči vyberajú v dvojkolovom hlasovaní na funkčné obdobie piatich rokov. Druhé kolo volieb prezidenta bude v sobotu (6. 4.). O prezidentský palác zabojujú Ivan Korčok a Peter Pellegrini.