10. júl. 2022 o 06:00
vmr, Koktejl

Andrea († 6) zomrel na dovolenke v Egypte: Šokujúce svedectvo o hygiene v hoteli!

placeholder
Antonio a Rosalia prišli na dovolenke o synčeka.
Zdroj: Facebook/Antonio Mirabile

Okolo smrti malého chlapčeka počas dovolenky v Egypte sa vynárajú otázniky a mnoho pochybností.

Zahraničie
10. júl. 2022 o 06:00
Andrea († 6) zomrel na dovolenke v Egypte: Šokujúce svedectvo o hygiene v hoteli!

Okolo smrti malého chlapčeka počas dovolenky v Egypte sa vynárajú otázniky a mnoho pochybností.

Obrovské nešťastie v obľúbenom letovisku! Rosalia Manosperti a jej manžel Antonio Mirabile zažili tú najväčšiu bolesť, akú len môžu rodičia pocítiť. Ich šesťročný synček Andrea sa s nimi už z dovolenky domov nevrátil. Viaceré talianske médiá informujú o tom, že dieťa malo zomrieť po otrave jedlom.

Rodina z talianskeho Palerma si užívala oddych v egyptskom letovisku Sharm el Sheik, až kým nezačali pociťovať nevoľnosti. Otec so synom dokonca zvracali, Rosalia, ktorá je v 4. mesiaci tehotenstva, mala miernejšie príznaky.

Najhoršie však na tom bol práve malý Andrea, ktorý podľa slov jeho strýka, Roberta Manospertiho, do 36 hodín zomrel. Otca museli hospitalizovať v miestnej nemocnici. Manželka sa ho bála nechať samého, pretože sa obávala o jeho život.

Teraz však vyplávali na povrch zarážajúce informácie. Podľa talianskeho portálu liberoquotidiano.it rodina z Palerma počas celého pobytu v Egypte neopustila areál hotela, v ktorom bola ubytovaná. To podľa portálu znamená, že všetko, čo skonzumovali a mohlo uškodiť ich zdraviu, mohli skonzumovať jedine tam.

Vyšetrovanie prípadu pokračuje, no začali sa vynárať informácie od ľudí, ktorí v minulosti dovolenkovali v tom istom hoteli, v ktorom nedávno došlo k veľkému nešťastiu.

Jednou z nich je aj talianska influencerka Elisa Gileri. "Včera som si o tom prečítala v správach a prišlo mi zle. Aj preto, že som si znova v hlave prehrala všetky tie veci, ktoré sa mi na dovolenke nepáčili," naznačila tak, že nie všetko bolo v hotelovom komplexe v poriadku.

"Všade prebiehali nejaké práce. V plážovej reštaurácii sme si všimli, že jedlo nedávali do chladničky a medzi jedlom sa premávali vtáky. V prvý deň nám dali papierové poháre a videli sme, že ich potom len opláchli a preto sme si pýtali iba tie jednorazové plastové," popísala nepríjemnosti, ktoré zažila počas dovolenky v Egypte.

To najhoršie však dodala až na záver. "Veľakrát som spoza dverí toaliet počula ľudí, ktorí zvracali. Mňa aj môjho priateľa bolelo brucho a mali sme kŕče, ale vtedy sme to pripisovali teplotným zmenám. V tomto bode a vo svetle toho, čo sa stalo, je normálne uvažovať, či to nebolo spôsobené jedlom," uzavrela s obavami.