20. máj. 2024 o 05:30
mob, Koktejl

Beňová po atentáte na premiéra Fica: Cítim obrovskú nespravodlivosť a hnev, ale pracujem na sebe

placeholder
Europoslankyňa Monika Beňová.
Zdroj: facebook/monikabenovaep

Z tejto bezprecedentnej udalosti ostala otrasená Monika Beňová.

Domáca politika
20. máj. 2024 o 05:30
Beňová po atentáte na premiéra Fica: Cítim obrovskú nespravodlivosť a hnev, ale pracujem na sebe

Z tejto bezprecedentnej udalosti ostala otrasená Monika Beňová.

V stredu 15. mája otriasla celým Slovenskom krátko po 14:30 informácia, že po rokovaní vlády v Handlovej postrelili premiéra Roberta Fica. Útok zarezonoval všade a správa o streľbe na premiéra sa objavovala na titulkách svetoznámych médii. Svetoví lídri boli z tohto činu šokovaní a premiérovi posielali odkazy, aby z toho vyviazol živý bez trvalých následkov.

Z tejto bezprecedentnej udalosti ostala otrasená aj europoslankyňa za Smer-SD Monika Beňová (55). Tá pár dní od atentátu zverejnila status, v ktorom sa snažila krotiť svoje emócie.

„Pokojnú nedeľu, milí priatelia v bezpečí vašich domovov. Každý deň je nová šanca. Na nový začiatok, na lepšie rozhodnutia, na viac pokoja a lásky, na čas strávený s milovanými či s priateľmi. Nedeľa je u nás doma spojená s raňajkami ‚do postele‘ pre všetkých troch a až do deviatej si len tak spolu lebedíme. Potom ide tatinko s Leuškou von a mamka varí. Dnes som ešte stihla odniesť kvety a zapáliť sviečky rodičom a starkým v Slávičom údolí,“ začala na Facebooku.

„Rozbieham sa ešte akosi pomaly, ale deň za dňom je to lepšie. Úprimne sa priznávam, že stále cítim jednu obrovskú nespravodlivosť a hnev, ale pracujem na sebe. Nechcem vnášať negatívnu energiu do najbližších dní či týždňov, lebo jej máme aj tak dosť v spoločnosti. Preto vám chcem dnes len zaželať, aby ste mali pokojnú nedeľu, aby ste mali čas na svojich milovaných a blízkych či na priateľov. A ak si nájdete čas poslať v myšlienkach pozitívnu energiu aj Robovi a komukoľvek kto ju potrebuje, nech sa vám tisícnásobne vráti,“ zakončila.