27. máj. 2024 o 17:20
žani, Koktejl

Zemetrasenie v Markíze, ticho neostala ani Zlatica Puškárová: Veľavravná reakcia

placeholder
Moderátorka Zlatica Švajdová Puškárová.
Zdroj: instagram/zlaticapuskarova

Na vyjadrenie moderátorky čakali viacerí.

Domáce promi
27. máj. 2024 o 17:20
Zemetrasenie v Markíze, ticho neostala ani Zlatica Puškárová: Veľavravná reakcia

Na vyjadrenie moderátorky čakali viacerí.

Televízia Markíza sa rozhodla okamžite prerušiť vysielanie relácie Na telo a Na telo PLUS. Podľa vedenia moderátor zneužil vysielací čas na prezentovanie osobných názorov. Michal Kovačič v nedeľnom priamom prenose relácie obvinil vedenie televízie Markíza z pokusov o cenzúru.

"Televízia Markíza, člen skupiny CME, ako oprávnený vysielateľ a držiteľ príslušných autorizácií, nesie redakčnú zodpovednosť za účinnú kontrolu nad obsahom vysielania. Vzhľadom na skutočnosti, ku ktorým došlo počas vysielania poslednej relácie Na telo v nedeľu 26. mája, v ktorej moderátor zneužil vysielací čas na prezentovanie osobných názorov v rozpore so zákonom o mediálnych službách a etickým kódexom novinára, preto pristupujeme k okamžitému prerušeniu vysielania relácií Na telo a Na telo PLUS. Vyvodenie dôsledkov za porušenie povinností zo strany zamestnanca je internou záležitosťou TV Markíza," oboznámil Koktejl.sk o stanovisku televízie PR manažér TV Markíza Lukáš Kočišek.

Kovačič sa k náhlej stopke vyjadril na sociálnej sieti. "Mal som práve stretnutie s našim vedením, ktoré mi oznámilo, že Na telo končí a tým pádom nemajú pre mňa prácu. Mám teda byť doma, kým sa mi neozvú. Platí to okamžite od dnešného dňa, takže ani zajtrajšie Na telo PLUS s M. Krajniakom, J. B. Cigánikovou a Š. Hamranom už nebude," napísal moderátor.

Zároveň poďakoval vyše stovke kolegov, ktorí sa podpísali pod podporný list. "Cením si ich odvahu. V zlomových bodoch je dôležité ukázať jasné hodnoty. Pre nás je to sloboda, nezávislé médiá a demokracia. Veľmi pekne všetci ďakujeme aj vám, ktorí nás podporujete. Držme si palce," doplnil.

Ďalšou tvárou politických relácií televízie je Zlatica Švajdová Puškárová. Viacerí preto čakali na jej vyjadrenie k aktuálnej situácii. "Pol roka nie som v redakcii. Ešte v novembri som sa rozhodla kvôli zdravotným komplikáciám úplne odstrihnúť od vzťahov aj každodenných spravodajských situácií. Po 25 rokoch intenzívnej televíznej práce som sa sústredila na seba a moju rodinu," začala obľúbená moderátorka.

Kovačiča označila za spolumoderátora, s ktorým sa na seba v štúdiu vedeli vždy spoľahnúť. "Peter Gažík (generálny riaditeľ televízie, pozn.red.) je môj dlhoročný kamarát, ktorý je človek usilujúci sa vždy hľadať dohodu," dodala. "Nebola som v kritických momentoch prítomná, nemohla som ich ovplyvniť, ani sa k nim vyjadriť. Aj preto budem situáciu riešiť výlučne internou komunikáciou. Veľmi ma mrzí táto eskalácia, pretože Markíza väčšine z nás zásadne ovplyvnila život," vyjadrila sa diplomaticky.