06. júl. 2025 o 19:00
Miloš Audi, Koktejl

Školák Sebastian († 12) zomrel po plnení internetovej výzvy: Smutné VAROVANIE od jeho rodičov!

placeholder
Chlapcovi sa stala osudnou populárna výzva.
Zdroj: GoFundMe/Agnieszka Czerniejewska

Rodičia upozorňujú na ich tragický prípad.

Zaujímavosti
06. júl. 2025 o 19:00
Školák Sebastian († 12) zomrel po plnení internetovej výzvy: Smutné VAROVANIE od jeho rodičov!

Rodičia upozorňujú na ich tragický prípad.

Chlapec menom Sebastian nečakane zomrel po tom, čo vyskúšal populárny trend na sociálnych sieťach. Napriek rýchlej pomoci sa záchranárom nepodarilo 12-ročného školáka oživiť. Ako informoval portál The Sun, zdrvená rodina varuje pred hrozbami internetu a vyzýva, aby ľudia dávali pozor na to, čo ich deti robia.

Obeť nebezpečnej výzvy

Tragický incident sa odohral v piatok 27. júna v anglickom meste Castleford. Rodičia prezradili, že Sebastian bol doma na oslave prvého svätého prijímania svojho mladšieho brata, no približne o šiestej hodine večer ho našli bez známok života. "Policajti a záchranné zložky sa dostavili na miesto a chlapec bol prevezený do nemocnice, kde sa neskôr potvrdilo, že zomrel," vysvetlil koroner grófstva West Yorkshire.

Sebastianov otec sa domnieva, že jeho syn zomrel po tom, čo skúsil populárnu výzvu z TikToku. V zbierke na stránke GoFundMe rodina odhalila, že malo ísť o takzvanú "blackout challenge", ktorá povzbudzuje ľudí, aby sa dusili, kým nestratia vedomie, a neskôr na video zaznamenali nával adrenalínu po tom, čo sa prebudia. Ako uviedol portál The Independent, táto výzva sa spája s najmenej 20 úmrtiami, pričom 15 obetí malo menej ako 12 rokov.

Rodina opísala Sebastiana ako talentovaného chlapca, ktorý mal množstvo záľub. "Sám sa naučil hrať na gitare a klávesoch a veľmi rád kreslil. Vždy bol usmiaty, milý a plný radosti. Bohužiaľ, jeden krátky okamih všetko zmenil. Nebezpečná internetová výzva ho pripravila o život," napísali jej členovia na sociálnej sieti.

Rodina na záver vyzvala ostatných rodičov, aby hovorili so svojimi deťmi o tom, čo robia na internete. "Pýtajte sa, čo sledujú, s kým sa rozprávajú, čo ich inšpiruje. Nepredpokladajte, že by to vaše dieťa nikdy neurobilo. Online prostredie môže byť rovnako nebezpečné ako to skutočné, niekedy dokonca ešte horšie," uzavreli zničení rodičia.