20. jún. 2024 o 20:00
Dominika Vargová, Koktejl

Hororová smrť na romantickej dovolenke v Mexiku: Manželov zasiahol elektrický prúd!

placeholder
Manželia Jorge Guillen a Lizette Zambrano.
Zdroj: Facebook/Sylvia Sundermann

Dovolenka sa skončila tragicky.

Zaujímavosti
20. jún. 2024 o 20:00
Hororová smrť na romantickej dovolenke v Mexiku: Manželov zasiahol elektrický prúd!

Dovolenka sa skončila tragicky.

Plánovaný oddych sa zmenil na tragédiu a boj o život. Manželov z Texasu navždy rozdelil zásah elektrickým prúdom vo vírivke v súkromnom rezorte v mexickom meste Puerto Peñasco. Muž zásah neprežil a jeho manželku previezli do nemocnice so život ohrozujúcimi zraneniami, píše denník Daily Mail.

Jorge Guillen († 45) a 35-ročná Lizette Zambrano z El Pasa v Texase boli krátko po 20.00 h vo vírivke v rezorte Sonoran Sea. Muža usmrtil elektrický prúd a jeho manželku Lizette previezli do americkej nemocnice na hraniciach, kde je naďalej v kritickom stave. Hoci sa úradníci stále snažia zistiť presné detaily toho, čo sa stalo, predpokladá sa, že cez vírivku prešiel elektrický prúd práve vo chvíli, keď ju hostia používali.

Svedkyňa policajtom na mieste činu povedala, že keď si všimla, že pár nereaguje, pokúsila sa vstúpiť do vírivky, ale dostala šok. Nie je jasné, či boli zranení aj ďalší hostia.

Zdrvená Lizettina kamarátka zverejnila na Facebooku príspevok, v ktorom vyjadrila svoj smútok nad touto tragédiou. „Keď som sa dnes ráno zobudila, dostali sme správu od mamy našej najlepšej kamarátky. Správa, na ktorú sa nechcete zobudiť. Lizzette má pred sebou ešte dlhú cestu zotavovania a my všetci sme tu, aby sme jej pomohli prekonať ju,“ napísala.

Priatelia dvojice založili finančnú zbierku na webe GoFundMe na pomoc s liečebnými nákladmi a na prevoz tela Jorgeho späť do USA. „Naši najlepší priatelia zažili strašnú nehodu. Jorge mal zlaté srdce a vždy tu bol pre rodinu a priateľov. Láska, ktorú zdieľali, bola láskou na celé veky. Prosíme vás o pomoc, aby sme ho mohli priviesť domov a pomôcť s jej liečebnými nákladmi," píše sa v príspevku na GoFundMe.