24. jan. 2023 o 18:00
lv, Koktejl

Zákazník zostal šokovaný, keď zbadal svoj účet za raňajky: Príplatok za TOTO?

placeholder
Čo spôsobilo tak vysoký príplatok?
Zdroj: Reddit

Zdá sa vám to primerané?

Správy
24. jan. 2023 o 18:00
Zákazník zostal šokovaný, keď zbadal svoj účet za raňajky: Príplatok za TOTO?

Zdá sa vám to primerané?

Rozzúrený gurmán rozdelil internet na dva tábory po tom, čo odhalil cenu jeho raňajok, ktorá sa zvýšila len tým, že si vybral miešané vajíčka, píše The Sun. Vo vlákne na známej platforme Reddit podrobne vysvetlil, ako sa na prvé jedlo dňa rozhodol navštíviť kaviareň v austrálskom Adelaide.

Hladný zákazník si prezeral rozsiahly jedálny lístok, keď si všimol lákavé raňajky s názvom "Whole Hog" za 27,90 dolára (17,91 €). Avšak pri čítaní rozpisu položiek zahrnutých v drahom raňajkovom chode si uvedomil, že kaviareň mu podsunula zákerný príplatok.

Jedlo obsahuje slaninu, chorizo, šampiňóny, cherry paradajky, zemiakové placky, zapekanú fazuľu, opečený turecký chlieb a vajcia podľa výberu zákazníka. Napriek tomu, že reštaurácia ponúka vajíčka na akýkoľvek spôsob, si za miešané vajíčka hostia priplatia 2 doláre (1,28€).

Po tom, čo sa prekvapený zákazník cítil pobúrený týmto pohoršujúcim pravidlom, rozhodol sa obrátiť so svojou stravovacou dilemou na súd verejnej mienky. „Prečo mi za miešané vajíčka účtujú 2 doláre (1,28€) navyše na rozdiel od iných spôsobov prípravy?" píše v príspevku na Reddite.

Celkový účet by tak dosiahol 29,90 dolára (19,19€), a to len za to, že by uprednostnil miešané vajíčka pred vyprážanými, alebo takzvanými stratenými vajíčkami. Používatelia sociálnych médií sa rozhorčili nad touto bizarnou prirážkou a označili ju za okrádanie. Niektorí však neboli proti zaplateniu poplatku v hodnote 2 dolárov (1,28€).

Nehorázny účet.
Nehorázny účet.
Zdroj: Reddit

„Je to od nich naozaj nechutné, nečestné a nevkusné,“ uviedol jeden z nich. „Určite to nie je spôsob, akým by som podnikal. Potrebujeme, aby bolo na svete menej takýchto nekalých obchodných praktík," pridal sa ďalší. „Čo to, do čerta?! Už teraz je to za veľké raňajky nesmierne drahé!" rozčuľoval sa komentujúci. „Zdá sa, že reštaurácie sú čoraz drahšie," poznamenal štvrtý.

Iní však príplatok kaviarne za miešané vajíčka obhajovali a tvrdili, že mnohé reštaurácie ich prestali ponúkať, pretože vraj spomaľujú chod kuchyne.

„Podnik, v ktorom pracujem, to robí. Považujú to za prácu navyše,“ komentoval jeden z užívateľov. „Na stratené vajíčka môžu udržiavať hrniec s vriacou vodou. Pri vyprážaných a miešaných vajíčkach musia zakaždým umývať panvicu,“ dodal ďalší komentujúci. „Príplatok je pravdepodobne skôr odstrašujúcim prostriedkom, ktorý má kuchyni uľahčiť prácu, než aby sa skutočne zaplatila práca kuchyne navyše," argumentoval používateľ sociálnej platformy.

„Je to celkom bežné na mnohých raňajkových menu v Adelaide. Mnohé podniky ani neponúkajú miešané vajíčka, pretože to spomaľuje kuchyňu," uviedla osoba na Reddite. „Na prípravu sú potrebné ďalšie prísady a práca navyše," pridal sa komentujúci.

Redditor ďalej vysvetlil používateľom, prečo sa rozhodol raňajkovať v takejto drahej kaviarni. „Áno, viem, že je to šialene drahé,“ uviedol. „S najväčšou pravdepodobnosťou som tam zašiel naposledy. Ale napriek cene majú naozaj dobré jedlo a kávu. A dnes ráno som mal naozaj veľký hlad, tak som sa podvolil," vysvetlil.

Napokon pobúrený zákazník povedal, že pri riešení situácie zamestnanci reštaurácie tvrdili, že príplatok je určite nová vec, ktorú zaviedli, keďže si ho predtým nikdy nevšimli.