21. apr. 2024 o 19:00
Dominika Vargová, Koktejl

Mladá žena hrdo ukázala svoju zarastenú bradu: Môj manžel ju miluje!

placeholder
26-ročná Sawo Mginqi
Zdroj: Instagram/colourful_saved_makoti

Malé chĺpky si prvýkrát všimla, keď mala 16 rokov.

Zaujímavosti
21. apr. 2024 o 19:00
Mladá žena hrdo ukázala svoju zarastenú bradu: Môj manžel ju miluje!

Malé chĺpky si prvýkrát všimla, keď mala 16 rokov.

Sawo Mginqi (26) sa desať rokov hanbila za svoju chlpatú tvár, ale po tom, čo prijala svoju „chybičku krásy“, ktorá siaha od kotliet až po bradu a fúzy, sa ju naučila milovať - rovnako ako jej manžel, píše The Mirror.

„Môj manžel mi vlastne povedal, aby som si nechala fúzy narásť, pretože vraj na nich nevidí nič divné ani smiešne,“ povedala Sawo. „V začiatkoch nášho manželstva, keď sme mali ísť na obed alebo večeru ma nemohol prekvapiť, pretože vedel, že ak si neoholím bradu, nikam nepôjdem a my si určite dáme niečo doviezť. Bol však zástancom toho, aby som sa milovala a prijímala skrz-naskrz,“ vysvetlila.

Ľudia sa na čerstvú absolventku univerzity môžu pozerať a nechávať jej nepríjemné komentáre, ale so svojím manželom, ktorý je fanúšikom jej chlpatého vzhľadu, sa cíti úplne normálne, no nie všetci sú však takí prijateľní. „Ľudia sú stále ohromení mojou voľbou neholiť sa. Niektorí sú milí a chvália ma za to, aká som krásna a jedinečná, a niektorí hovoria len odporné komentáre,“ povedala Sawo.

Sawo, ktorá pochádza z Johannesburgu v Južnej Afrike, si prvýkrát všimla tmavé chĺpky na boku tváre, keď mala len 16 rokov. „Keď som mala 18 rokov, začali mi rásť bokombrady, fúzy a brada. O tri roky neskôr to už bola plnohodnotná brada. Začala som sa holiť dvakrát týždenne, ale moja pokožka bola citlivá. Preto som sa rozhodla, že si nechám narásť fúzy. Teraz si zastrihávam len bokombrady,“ uviedla.

„Keď som bola mladšia, trochu ma šikanovali. Nie moji rovesníci, ale dospelí, čo ma veľmi mátalo, pretože to boli ľudia, ktorí ma mali chrániť. Keď som sa konečne akceptovala, sľúbila som si, že sa budem chváliť a prijímať svoju jedinečnosť pri každej príležitosti, ktorá sa mi naskytne. Jednoducho milujem, keď ľudia hovoria ‚takého človeka, ako si ty, sme ešte nevideli‘. Dáva mi to tiež príležitosť vzdelávať ľudí. Každý sme iný a mali by sme mať dôveru k tým, ktorí sú ako ja, a uistiť ich, že sú rozhodne krásni,“ vysvetlila nakoniec.