08. dec. 2023 o 15:43
TASR, Koktejl

Prevrátený kamión na diaľnici D1: Z vozidla unikali pohonné látky

placeholder
Na diaľnici D1 pri Dubnici sa prevrátil kamión (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Vodič neutrpel žiadne zranenia.

Domáce krimi
08. dec. 2023 o 15:43
Prevrátený kamión na diaľnici D1: Z vozidla unikali pohonné látky

Vodič neutrpel žiadne zranenia.

Šesť profesionálnych hasičov z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovalo v piatok pred jednou hodinou nadránom pri dopravnej nehode na diaľnici D1 pri Dubnici nad Váhom. Kamión prerazil zvodidlá a uviazol medzi odstavným pruhom a výjazdom z diaľnice. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík.

Kamión zostal po prerazení zvodidiel so zalomenou kabínou uviaznutý medzi odstavným pruhom a výjazdom z diaľnice s poškodeným návesom. Na ťahači bola prerazená palivová nádrž, z ktorej vytekali prevádzkové kvapaliny.

Vodič neutrpel žiadne zranenia. Hasiči zachytávali do zberných sudov unikajúce pohonné látky a postupne sa pokúšali zabrániť ich ďalšiemu úniku z poškodenej nádrže. Následne prostredníctvom absorpčnej látky na vozovke ohraničili uniknuté prevádzkové kvapaliny.

„Príslušníci HaZZ vykonali na havarovanom ťahači protipožiarne opatrenia a prečerpali zostatkové pohonné látky. Uniknuté prevádzkové kvapaliny zachytili a postupne z vozovky odstránili,“ doplnil Petrík.