07. dec. 2023 o 06:00
mob, TASR, Koktejl

Silvia Kucherenko si rypla do Martiny Šimkovičovej: Že ministerka, des!

placeholder
Modelka Silvia Kucherenko sa obula do novej ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej.
Zdroj: instagram/official_silviakucherenko a Facebook/Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky

Nič jej nedarovala.

Domáce promi
07. dec. 2023 o 06:00
Silvia Kucherenko si rypla do Martiny Šimkovičovej: Že ministerka, des!

Nič jej nedarovala.

Od nástupu na post ministerky kultúry sa na Martinu Šimkovičovú (52) valí vlna kritiky zo všetkých strán. Bývalá moderátorka televízneho spravodajstva sa prezentuje ako veľká národniarka a na popularite jej nepridali ani výroky o zmiešavaní kultúr.

„Kultúra slovenského ľudu má byť slovenská, slovenská a žiadna iná. Tolerujeme iné národné kultúry, ale naša kultúra nie je zmiešavanie iných kultúr,“ povedala pred niekoľkými týždňami.

Nominantka SNS nezabúda vo svojich statusoch a výstupoch hovoriť o slovenských tradičných hodnotách. Šimkovičová nemala šťastie v súkromí, keď jej v roku 2019 stroskotalo aj druhé manželstvo. Jej najstaršia dcéra žije v USA a ona sama býva v Rakúsku, pripomína denník Plus 7 dní, ktorý ju nafotil, ako svoju najmladšiu ratolesť vozí do miestnej škôlky vládnou limuzínou.

Na informáciu prudko reagovala na svojej sociálnej sieti aj modelka a influencerka Silvia Kucherenko. „Úroveň, pani ministerka, ťažko sa mi vyslovuje tá funkcia. Že ministerka, des!“ napísala pobúrene. Jej príspevok nájdete v galérii pod článkom.

Martina Šimkovičová (nominantka SNS) sa narodila 29. augusta 1971 v Modre. Vyštudovaná pedagogička nastúpila koncom 90. rokov na miesto moderátorky športového spravodajstva v súkromnej TV Markíza. Postupne sa prepracovala na moderátorku hlavného večerného spravodajstva.

V Markíze pôsobila takmer 18 rokov až do roku 2015, keď odišla z televízie pre statusy o utečencoch. V posledných rokoch vystupovala hlavne ako moderátorka na obrazovkách alternatívnej internetovej televízie TV Slovan.

Vo voľbách 5. marca 2016 sa dostala do parlamentu na kandidátke novej strany Borisa Kollára Sme rodina. Začiatkom júna 2016 ju však hnutie Sme rodina spolu s ďalšími dvoma poslancami zo svojho klubu vylúčilo. V NR SR pôsobila ako nezaradená poslankyňa. Bola podpredsedníčkou Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny a necelé tri mesiace po nastúpení do parlamentu bola členkou Výboru NR SR pre európske záležitosti.

V roku 2019 neúspešne kandidovala vo voľbách do Európskeho parlamentu ako líderka kandidátnej listiny mimoparlamentnej strany Starostovia a nezávislí kandidáti. Vo februári 2020 viedla v parlamentných voľbách kandidátku strany Hlas ľudu, ktorá sa však do parlamentu nedostala. V predčasných septembrových voľbách v roku 2023 kandidovala za SNS.