22. aug. 2022 o 18:41
TASR, Koktejl

Na festivale našli tašku s výbušninou: Pyrotechnici museli zasahovať priamo na mieste!

placeholder
Polícia zneškodnila tašku s výbušninou nájdenú na festivale (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Polícia evakuovala stovky ľudí.

Krimi
22. aug. 2022 o 18:41
Na festivale našli tašku s výbušninou: Pyrotechnici museli zasahovať priamo na mieste!

Polícia evakuovala stovky ľudí.

Švédska polícia zneškodnila tašku s výbušninou, ktorú objavila v nedeľu neskoro večer v parku v centre Štokholmu, kde sa konal kultúrny festival. Oblasť predtým nakrátko uzavrela a evakuovala z nej stovky ľudí. S odvolaním sa na pondelňajšie vyhlásenie polície o tom píšu agentúry AFP a AP.

Švédsku políciu a následne aj pyrotechnikov privolali do parku Kungsträdgården, kde sa našla opustená taška. Park bol jedným z dejísk každoročného štokholmského kultúrneho festivalu prebiehajúceho od 17. do 21. augusta, v rámci ktorého sa na šiestich miestach švédskej metropoly konali hudobné, divadelné a iné vystúpenia.

"Pyrotechnici zneškodnili (nájdené) zariadenie priamo na mieste... Polícia sa domnieva, že obsahovalo výbušninu," uviedla polícia vo vyhlásení. "Všetky časti (nájdeného zariadenia) teraz preskúmame. Až potom budeme môcť povedať, či bol tento nebezpečný predmet funkčný," povedal miestny policajný šéf Erik Åkerlund. Dodal, že polícia už v súvislosti s prípadom vypočula svedkov a skúma videozáznamy z miesta činu. Dosiaľ nikoho nezadržala.