25. jún. 2024 o 08:06
TASR, Koktejl

Hustý dym nad časťou Bratislavy: Požiar skládky lokalizovali, čo ukázal monitoring ovzdušia?

placeholder
Požiar skládky v Podunajských Biskupiciach lokalizovali.
Zdroj: Facdebook/Podunajské Biskupice - oficiálna stránka mestskej časti

Hasiči na mieste zasahovali hodiny.

Domáce správy
25. jún. 2024 o 08:06
Hustý dym nad časťou Bratislavy: Požiar skládky lokalizovali, čo ukázal monitoring ovzdušia?

Hasiči na mieste zasahovali hodiny.

Požiar porastu a odpadu na Lieskovskej ceste v bratislavských Podunajských Biskupiciach je lokalizovaný. Hasiči sú stále na mieste udalosti a naďalej pracujú na jeho likvidácii. TASR to potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave Štefan Koči.

Mestská časť Podunajské Biskupice v noci na utorok na sociálnej sieti informovala, že monitoring ovzdušia, ktorý prebieha počas hasenia požiaru skládky, vykazuje priaznivé hodnoty.

V nočných hodinách vyzývali, aby si ľudia pre šíriaci sa hustý dym pozatvárali na svojich príbytkoch okná. "Ak to nie je vyslovene nevyhnutné, nevychádzajte von. Uhasenie náročného požiaru sa odhaduje až v ranných hodinách," dodala mestská časť.

Starosta Podunajských Biskupíc Roman Lamoš na sociálnej sieti uviedol, že v porovnaní s nocou sa rozsah ohniska zmenšil asi na 15 percent jeho pôvodnej veľkosti. Na mieste podľa jeho slov zasahuje stále približne 60 hasičov a 25 kusov techniky. "Podľa odhadov by mohol byť požiar úplne uhasený do štyroch až piatich hodín," priblížil.