16. jún. 2024 o 20:26
mob, TASR, Koktejl

Prekvapivé vyhlásenie prezidenta Pellegriniho: Bude jeho poradcom Jozef Banáš?

placeholder
Prezident Peter Pellegrini prezradil, že by v prezidentskom paláci rád privítal Jozefa Banáša.
Zdroj: TASR

Stále rokujú.

Domáca politika
16. jún. 2024 o 20:26
Prekvapivé vyhlásenie prezidenta Pellegriniho: Bude jeho poradcom Jozef Banáš?

Stále rokujú.

Prezident Peter Pellegrini v rozhovore pre TV Markíza prezradil, že by v prezidentskom paláci rád privítal Jozefa Banáša na pozícii poradcu pre oblasť kultúry a médií. S niekdajším diplomatom a známym spisovateľom stále rokuje.

„Určite to vzbudí rozruch a bude to veľmi zaujímavé. Je to človek, ktorý je dnes najúspešnejší spisovateľ. Má najviac prekladané knihy do rôznych svetových jazykov. Mohol by priniesť zaujímavý pohľad na to, čo sa dnes v spoločnosti deje,“ uviedol prezident.

Pozvanie politických strán za okrúhly stôl naďalej platí

Pozvanie politických strán za okrúhly stôl naďalej platí. Mohlo by sa však počkať na vývoj zdravotného stavu premiéra SR Roberta Fica (Smer-SD). V nedeľnej diskusnej relácii O 5 minút 12 na RTVS to povedal prezident SR Peter Pellegrini.

Poukázal na to, že slovenská spoločnosť je extrémne rozdelená. Upokojovanie spoločnosti však nie je podľa neho len úlohou politikov a prezidenta, ale aj ďalších častí spoločnosti. „Ak nedôjde k upokojeniu situácie a pomyselnému začatiu búrania múrov medzi dvoma pólmi spoločnosti, tak máme vážny problém,“ podotkol.

Avizoval, že do Prezidentského paláca plánuje pozvať aj predstaviteľov najvýznamnejších médií na Slovensku. „Chcem s nimi hovoriť o tom, aký bude ich prínos, aby sa situácia zlepšila,“ ozrejmil. Hovoriť podľa neho treba aj s influencermi.