Slovenská modelka, moderátorka a bývalá riaditeľka Miss Slovensko Lucia Hablovičová sa vo februári 2013 stala mamou. Vytúženého chlapčeka Thea má s podnikateľom z Ružomberka Romanom. V máji 2016 však kráska priznala, že už viac netvoria pár. Detaily rozchodu si nechala pre seba. V rozhovore pre web Topky.sk Hablovičová prehovorila o výchove dnes už trinásťročného syna.
Čo musí podľa nej spĺňať žena, aby bola dobrou mamou? "Ja si myslím, že by to mala byť mama, ktorá svoje dieťa vníma. Lebo veľakrát sa pristihnem pri tom, že nikto nám nedá návod na to, ako byť dobrou mamou. A možno veci, ktoré my vnímame, že sú dobré pre dieťa, nie vždy aj sú dobré pre to dieťa. Častokrát naozaj tým, že dieťa mám len jedno a prvýkrát som mamou, tak sú to veci, ktoré sa učím za pochodu," priznala otvorene.
Podľa nej je dôležité byť prítomným rodičom. "Na to, aby mama bola dobrou mamou, musí vnímať svoje dieťa. Či už jeho pocity, potreby, nálady, možno nejaké požiadavky. Skrátka reflektovať to, čo to dieťa cíti a potrebuje. A možno občas dokázať mať odstup od toho, čo my si myslíme, že je pre nich dobré. A v skutočnosti je to možno trošku inak," dodala pre web s úsmevom na perách.
Hablovičová sa snaží byť pre svojho syna dobrou mamou. "Myslím, že tak asi ako každá mama, ale ani jedna z nás nemôže samú seba oceniť. To musia tie naše deti povedať, či sme alebo nie sme dobré mamy. A čím je môj syn starší, tak tým to viac vnímam, že až ten čas nám dá vysvedčenie, či sme tú úlohu zvládli alebo nie," poznamenala.
Bývalá partnerka speváka Ivana Táslera či exmarkizáka Rastislava Žitného otvorene priznáva, že občas zvýši hlas. "Myslím si, že čím ďalej, tým menej. Ale určite áno, zdvihnutý hlas určite áno. Na druhej strane je to asi prirodzené pri tej výchove, že nejaká tá hranica tam musí byť a niekedy je daná práve zvýšením toho hlasu," uviedla.
Práve takéto okamihy si však deti zapamätajú najviac. "Je to také smiešne, že niekedy aj Theuško v podstate zaspomína na nejaké obdobie jeho ranejšieho detstva a povie, že a ty si vtedy toto a toto a ja normálne pozerám, že to nemyslíš vážne, že toto jedno jediné si pamätáš, ale že bolo ďalších x milión situácií, ktoré v podstate boli tisíckrát lepšie a pozitívnejšie, ale tie sú takým štandardom, ale jedno, akonáhle bol nejaký trest alebo niečo, tak to ostáva naozaj v pamäti," odhalila, čo jej niekedy syn vyčíta.
Prezradila aj detaily. "Keď bol prvák, tak zbil nejakého chlapca. Nebolo to teda, že nebol on ten spúšťač, ale udialo sa to a vtedy dostal po zadku," dodala modelka.
