24. máj. 2024 o 12:56
žani, TASR, Koktejl

Kto nahradí Pellegriniho? Je rozhodnuté! Pozrite, kto bude novým šéfom Hlasu

placeholder
Peter Pellegrini
Zdroj: TASR

Je známe meno nového šéfa strany.

Domáca politika
24. máj. 2024 o 12:56
Kto nahradí Pellegriniho? Je rozhodnuté! Pozrite, kto bude novým šéfom Hlasu

Je známe meno nového šéfa strany.

Zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho nahraní v čele strany Hlas minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Podľa informácií portálu tvnoviny.sk, bude oficiálne zvolený na sneme, ktorý sa bude konať 1. júna v Košiciach.

Predsedníctvo strany Hlas-SD jednomyseľne odporučilo snemu zvoliť za nového predsedu súčasného generálneho manažéra strany a ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka. Ďalšími kandidátmi, o ktorých sa hovorilo boli ministerka hospodárstva Denisa Saková a minister práce Erik Tomáš.

Šutaja Eštoka navrhol predsedníctvu súčasný predseda strany Peter Pellegrini, ktorý sa po zvolení za prezidenta SR postu vzdá na sneme 1. júna v Košiciach. "V týchto ťažkých časoch strana potrebuje energiu a odhodlanie, ktoré Matúš pre mnohých zosobňuje," skonštatoval. Budúci prezident tiež avizoval, že si pozastaví členstvo v strane.

Predsedníctvo zároveň navrhlo doplniť vedenie strany o piateho podpredsedu, za ktorého odporučilo člena predsedníctva a ministra školstva Tomáša Druckera. Potvrdilo tiež, že na základe výsledkov parlamentných volieb a koaličnej zmluvy nesie Hlas-SD zodpovednosť za obsadenie funkcie predsedu Národnej rady SR. Trvá na nominácii Richarda Rašiho.

Atentát na predsedu vlády označilo predsedníctvo Hlasu-SD za atentát na demokraciu. Volá po zmiernení napätia v spoločnosti a skončení vedomého šírenia nenávisti. Deklarovalo, že strana v tomto ťažkom období ostáva stabilizujúcou politickou silou na Slovensku a stabilným členom vládnej koalície. "Od svojho vzniku odmieta nenávistnú konfrontáciu a bude naďalej svojou politikou prispievať k upokojeniu spoločnosti," dodala hovorkyňa.