07. okt. 2022 o 14:41
vmr, TASR, Koktejl

Dědeček pred súdom odhalil svoje plány: Nemôžem spávať!

placeholder
Eskorta obvineného Dušana Dědečka na súd.
Zdroj: facebook/Polícia Slovenskej republiky

Ako vypovedal pred súdom obvinený vodič, ktorý má na svedomí 5 mladých životov?

Slovensko
07. okt. 2022 o 14:41
Dědeček pred súdom odhalil svoje plány: Nemôžem spávať!

Ako vypovedal pred súdom obvinený vodič, ktorý má na svedomí 5 mladých životov?

Portál zregionu.sk priniesol vyjadrenie Dušana Dědečka pred súdom. Priznal vinu a rovnako aj to, že je pripravený niesť zodpovednosť.

Cítim sa byť v plnom rozsahu vinným, pričom na skutkovej vete, tak ako je formulovaná, nič nenamietam. Len by som dodal, že som pripravený niesť zodpovednosť za svoje konanie, pričom nikdy v živote som sa zodpovednosti nevyhýbal. Nebudem preto nikam utekať, vždy budem po ruke orgánom činným v trestnom konaní a súdu a budem niesť dôsledky za svoje konanie. Nemôžem spávať, ale späť to už vrátiť neviem, aj keby som veľmi chcel,” povedal Dušan Dědeček pred súdom podľa zregionu.sk.

Dušan Dědeček pred súdom rovnako odhalil svoje plány, ako chce využiť čas strávený na slobode. “Čas, ktorý by som dostal pred nástupom do výkonu trestu by som využil predovšetkým na pomoc svojím kolegom na výbore. Veľa vecí ostalo otvorených, ktoré bezo mňa nebudú vedieť dokončiť, čo by bola z môjho pohľadu naozaj škoda. Zároveň sú tu dvaja nepočujúci športovci, ktorých som dlhodobo pripravoval a potrebujem im zabezpečiť budúcnosť," vysvetlil.

Sudca ho prepustil na slobodu

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I prepustil vo štvrtok obvineného Dušana Dědečka, ktorý v opitosti spôsobil tragickú dopravnú nehodu s piatimi obeťami, na slobodu. O sťažnosti prokurátora proti rozhodnutiu bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave v piatok 14. októbra. Dušan Dědeček čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie.