Dano Dangl (51) bol dlhé roky kapitánom v obľúbenej šou Milujem Slovensko, no to už je minulosťou. Generálna riaditeľka STVR Martina Flašíková reláciu škrtla v roku 2025 a od februára je pravidelnou súčasťou programu Jojky. V novej televízii došlo aj k zmene v zostave a Dangla nahradil Matej Sajfa Cifra.
Režisér a zabávač pre portál pluska.sk povedal, že obom kapitánom drží palce. „Bolo to moje rozhodnutie, že v šou nepokračujem. Podľa mňa sa diváci na nich tešia,” zareagoval ešte vlani. Ani s odstupom času mu nie je smutno, že v projekte definitívne skončil. „Viete čo, ja som v tomto taký, že keď sa už raz rozhodnem, tak je to rozhodnuté. Potom hľadím do budúcnosti a vôbec nič neľutujem," zdôraznil Dangl.
Pri otázke, či pozeral Milujem Slovensko na Jojke, sa vôbec nevykrúcal a odpovedal úprimne. „Priznám sa, že ja som nesledoval Milujem Slovensko, ani keď som v ňom účinkoval. Čiže ono je to také... Je to výborná relácia a nečudujem sa ľuďom, že to sledujú a majú to radi, lebo je to fakt dobrý projekt. Ale musím sa priznať, že som to nevidel," priznal otvorene.
Spočiatku sa špekulovalo, že situácia okolo obľúbenej zábavnej šou by mohla naštrbiť dlhoročné priateľstvo Dangla a Vinczeovej, no nič také sa nestalo. Dvojica spolu naďalej spolupracuje a dokonca má aj plány do budúcnosti. „Zhodou okolností sme sa bavili, že by sme tu, v tomto divadle (Slovenský umelecký dvor, pozn. red.), urobili niečo spoločné. Nejakú takú talkšou. To by ma celkom bavilo," zveril sa.
Čo sa týka televíznych formátov, zatiaľ mu stačí relácia U Adely, ktorá sa vysiela na Prime. Vinczeová je tvárou šou a on producentom. „To nás baví. Pripravujeme to spolu, aj keď výsledok je len o nej. Ale nie, nejako nebol čas na to, aby sme sa pripravili na niečo iné. Premiérujem dva filmy, čiže nemám čas na nič iné. Ona má navyše dve deti, čiže tieto okolnosti nás v tomto momente tak trochu rozhádzali," dodal Dangl.
