05. mar. 2024 o 10:00
TASR, mob, Koktejl

Marián Gáborík sa snažil spojiť s Adamom Ružičkom: Možno je aj dobre, že sa mu to stalo...

placeholder
Marián Gáborík sa zastal Adam Ružičku.
Zdroj: TASR, Profimedia

Dostane niekde ešte druhú šancu?

Šport
05. mar. 2024 o 10:00
Marián Gáborík sa snažil spojiť s Adamom Ružičkom: Možno je aj dobre, že sa mu to stalo...

Dostane niekde ešte druhú šancu?

Pred necelými dvoma týždňami rozvírilo hokejové vody kontroverzné video slovenského hokejistu Adama Ružičku (24), ktoré uverejnil na svojom verifikovanom konte na sociálnej sieti, no asi po 10 minútach ho zmazal.

Ružičku je na ňom vidno za miskou, na ktorej je čiara z neznámeho bieleho prášku a platobná karta. Klub z Arizony s ním o pár dní na to ukončil zmluvu. Kontrakt mu mal pôvodne vypršať 1. júla. Sezóna 2023/2024 bola pre Ružičku posledná v rámci dvojročného kontraktu v celkovej hodnote 1,525 milióna dolárov.

Dostane niekde druhú šancu?

Ružičkovu „hlúposť“ okomentoval aj Marián Gáborík (42), ktorý v NHL odohral viac ako 1000 zápasov a v roku 2014 získal s LA Kings Stanleyho pohár. S krajanom sa podľa vlastných slov pokúšal aj spojiť, no neúspešne.

„Bola to obrovská chyba, ale je to mladý chalan. Určite sa dáva teraz dokopy. Neviem, či má problém s tým alebo nemá, čo sa týka nejakej závislosti. V prvom rade si musí dať dokopy svoj život. Ten hokej je teraz druhoradá vec,“ povedal v live streame na Instagrame s Borisom Valábikom.

Zatiaľ, čo väčšina ľudí sa k Ružičkovmu problému vyjadrovala skôr negatívne, rodák z Trenčína našiel na celej veci aj jedno pozitívum. „Možno aj dobré, že toto sa stalo, že to nevyústilo do iných problémov. Napríklad že by sa predávkoval, sadol do auta a niekoho zrazil, nedajbože. Keď hľadám nejaké pozitívum v tomto, tak toto je asi jediné,“ prezradil a dodal, že verí, že Adam dostane druhú šancu aspoň niekde v Európe, pretože hokejovú budúcnosť má stále pred sebou.

Slovenský útočník sa do Arizony presťahoval koncom januára z Calgary Flames, keď si ho Coyotes stiahli z waiver listiny. V tíme nového zamestnávateľa nastúpil iba na tri zápasy bez bodového zisku, v uplynulých dvoch dueloch bol iba na tribúne.

Pred prestupom hral väčšinou až vo štvrtom útoku Flames, v ktorých drese počas tejto sezóny nazbieral tri góly a šesť asistencií v 39 zápasoch. V kanadskom klube celkovo počas štyroch rokov odohral 114 duelov s bilanciou 14 góly a 26 asistencií. Calgary ho draftovalo v roku 2017 zo štvrtého kola.