13. jún. 2024 o 14:30
mob, TASR, Koktejl

FOTO Edita na dovolenke v Grécku ostala v šoku: Prosba o pomoc! Toto sa jej stalo po kúpaní

placeholder
Grécky ostrov Rhodos.
Zdroj: iStock

Toto nečakala.

Zaujímavosti
13. jún. 2024 o 14:30
FOTO Edita na dovolenke v Grécku ostala v šoku: Prosba o pomoc! Toto sa jej stalo po kúpaní

Toto nečakala.

Sezóna letných dovoleniek sa nezadržateľne blíži a väčšina Slovákov i Čechov si vyberá klasickú destináciu - Chorvátsko. Mnohí však dajú prednosť oddychu v Grécku, konkrétne na čarovnom ostrove Rhodos. Keď sa však vyberiete pri more, musíte počítať aj niekoľkými nepríjemnosťami.

Skúsenosť s tým má aj pani Edita, ktorá požiadala o radu v skupine na sociálnej sieti, ktorá sa venuje cestovaniu do Grécka. Po kúpaní sa v mori jej ostal na tele červený fľak s bielymi pľuzgiermi. Čoskoro jej jedna zo žien ozrejmila, že by mohlo ísť o sasanky. „My sme boli na Rhodose v Kolymbii a toto tam bolo na dennom poriadku. Bola to sasanka,“ reagovala Pavla.

Ukázalo sa, že majú túto skúsenosť z podobnej lokality. „Áno, tiež sme v Kolymbii, tak je možné, že to bola sasanka,“ potvrdila Edita.

Do konverzácie sa pripojil ďalší užívateľ, ktorý zúfalej pani poradil, čo s tým má robiť. „Sasanky. Dcéra to mala tiež. Masť na svrbiacu a podráždenú pokožku a bude to v poriadku. Mali sme v Kolymbii aj upozorňujúce tabuľky na pláži,“ prezradil.

Turizmus je pre grécku ekonomiku životne dôležitým odvetvím. Krajinu minulý rok navštívilo 32,7 milióna ľudí, čo podľa údajov centrálnej banky znamenalo príjem pre štát 20,5 miliardy eur.