12. feb. 2024 o 11:00
jž, Koktejl

Marcela z Ruže pre nevestu priznala psychické problémy: Myslela som, že mám infarkt...

placeholder
Krásna Marcela Dolniaková zo šou Ruža pre nevestu trpí panickými atakmi.
Zdroj: Instagram/dolniackam

Keď videla spätne video z rozhovoru, rozplakala sa a rozhodla sa svoj stav priznať.

Domáce promi
12. feb. 2024 o 11:00
Marcela z Ruže pre nevestu priznala psychické problémy: Myslela som, že mám infarkt...

Keď videla spätne video z rozhovoru, rozplakala sa a rozhodla sa svoj stav priznať.

Marcela Dolniaková sa preslávila vďaka šou Ruža pre nevestu, kde bojovala o srdce fešáka Tomáša Tarra. Šou spočívala v hľadaní lásky spomedzi 18 slobodných žien. Kráska vypadla na konci ôsmej epizódy, no s Tomášom určitý čas po šou randila. Na sociálnych sieťach si viacero ľudí všimlo, že vystupuje veľmi zvláštne a preto sa rozhodla o svojom zdravotnom stave prehovoriť pre markizácku reláciu Reflex.

Kráska priznala psychické problémy. "Ja som panické ataky a úzkosti dostala vlastne minulý rok v novembri. Chodili sme po rôznych akciách, no a tam som už nedokázala stáť ani pred kamerou a dávať zo seba von súvislé vety, pretože som sa sústredila jedine na to, že aby ten panický atak neprišiel. A častokrát ma zato ľudia odsudzovali, poviem to tak, ako mi písali, že som vytretá, že neviem súvislú vetu povedať a popritom to tak ani nebolo, ale mala som svoje boje v hlave," rozpovedala sa.

Vystupovanie pred kamerami ju veľmi stresovalo. "Boli sme s Tomim pozvaní do Telerána a ja si nepamätám ani o čom sme sa bavili v tom Teleráne, pretože vtedy ako keby vypne mozog a jediné na čo sa sústredí je, aby neskolaboval. Čiže častokrát aj tie moje odpovede nemali ani hlavu ani pätu. Dokonca som sa nedokázala pozrieť ani na Tomáša, ani na moderátorov, pretože jediné, na čo som sa sústredila bol môj pes a vďaka nemu som to možno aj rozdýchala, že som mala čoho sa chytiť," opísala návštevu rannej šou, čo potvrdila aj psychiatrička, ktorá Marceline rozprávanie dopĺňala z medicínskeho hľadiska.

Nebolo to ale poslednýkrát. "My sme s Tomim boli pozvaní na jeden festival a písali, že teda budeme robiť rozhovory a už táto samotná informácia ma vystresovala. Prvé, čo som spravila, tak som si objednala alkohol lebo v tom momente vám vlastne ten alkohol pomáha s tým sebavedomím nedostať tú paniku, záchvat paniky," priznala.

Keď si to pozrela spätne, rozhodla sa konať. "Ja keď som to videla, tak som sa rozplakala, že pre boha takto nie si vychovaná. S tým sa samozrejme lavína kritiky strhla, však to ani sa nečudujem a vtedy som si povedala, že dosť. Tak som sa rozhodla, že to poviem teda na plné ústa, že tým trpím. Ľudia by to mali vedieť skôr ako ma odsúdia, že som nejaký alkoholik," pokračovala Marcela.

Prehovorila aj o prvom zážitku s úzkosťou. "Prvý atak keď som mala, tak som skončila v nemocnici, pretože som si myslela, že mám infarkt. Mi prišiel tlak na hruď, potom som sa nevedela nadýchnuť, už som nedokázala ani na nohách stáť, tak mi stŕpli nohy, tŕpla mi hlava. Počas ataku jediné na čo človek myslí je, že nechce zomrieť, pretože fakt má strach o svoj život," spomína.

Po vyšetreniach však mali jasno. "Po prvom ataku, čo mi robili vyšetrenia som mala všetko v poriadku, tak to bol taký ten prvý záchytný bod, že niekde inde je problém. Potom som začala navštevovať psychologičku aj ona mi teda už s istotou diagnostikovala tú panickú poruchu. Pomohlo, že som prestala fajčiť, piť alkohol v rámci možností a prestala som piť kávu. Aj kofeín podporuje panické ataky. No ale samozrejme fakt sa sústrediť na svoje psychické zdravie, nevystavovať sa zbytočnému stresu, niekedy fakt sa treba zastaviť, dopriať telu a mysli oddych," uzavrela rozprávanie o svojom zdravotnom stave Dolniaková.