02. júl. 2024 o 21:36
TASR, Koktejl

Tomáš Tatar sa vracia do klubu, kde už pôsobil: Stretne sa s ďalším Slovákom!

placeholder
Tomáš Tatar (Slovensko).
Zdroj: TASR

Vracia sa na známe miesto.

Šport
02. júl. 2024 o 21:36
Tomáš Tatar sa vracia do klubu, kde už pôsobil: Stretne sa s ďalším Slovákom!

Vracia sa na známe miesto.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar (33) podpísal ako neobmedzený voľný hráč ročný kontrakt v hodnote 1,8 milióna dolárov s klubom zámorskej NHL New Jersey Devils. Na novom pôsobisku sa 33-ročný útočník stretne s krajanom Šimonom Nemcom.

„Sme nadšení, že ťa máme späť, Tomáš,“ napísali Devils na sociálnej sieti X. Tatar začal uplynulú sezónu v Colorade, za ktoré odohral 27 zápasov s bilanciou jeden gól a osem asistencií. Následne ho vymenili do Seattle, kde v 43 stretnutiach zaznamenal osem gólov a sedem asistencií. V New Jersey si už v minulosti odkrútil dve sezóny, v drese „diablov“ absolvoval 158 zápasov (35 gólov, 43 asistencií).

V NHL hrával Tatar aj za Detroit, Montreal a Vegas. Celkovo odohral 853 stretnutí v základnej časti (220+259), ďalších 52 pridal v play off (7+6). „Diabli“ už pred ním angažovali brankára Jacoba Markströma, obrancov Bretta Pesceho a Brendena Dillona, ale aj útočníkov Paula Cottera a Stefana Noesena.

Tatar reprezentoval Slovensko na šiestich majstrovstvách sveta, dvakrát bol kapitánom. V zbierke má striebornú medailu z roku 2012.