25. máj. 2023 o 06:00
žani, TASR, Koktejl

Posledné fotky Dana Heribana († 43): Z toho, čo zverejnil 3 dni pred smrťou, vám zovrie srdce!

placeholder
Slovenský herec Daniel Heriban.
Zdroj: instagram/danoheribanofficial

Slovenskom otriasla nečakaná a smutná správa.

Celebrity
25. máj. 2023 o 06:00
Posledné fotky Dana Heribana († 43): Z toho, čo zverejnil 3 dni pred smrťou, vám zovrie srdce!

Slovenskom otriasla nečakaná a smutná správa.

Do umeleckého neba odišiel slovenský herec a hudobník Daniel Heriban († 43). Podľa informácií televízie Joj Heriban zomrel vo svojom dome vo Svätom Jure. Herec mal mať zdravotné komplikácie, pre ktoré bola k nemu privolaná záchranka. Sťažovať sa mal na bolesti chrbta. Deň predtým mal byť dokonca s bolesťami v nemocnici. Privolaní záchranári mu nedokázali pomôcť. U herca došlo k zástave srdca.

Najväčšiu bolesť aktuálne prežíva jeho manželka Kamila a ich deti. Heribanová je známa herečka, ktorá momentálne účinkuje v obľúbenom seriáli TV Markíza Mama na prenájom. Kamila sa len nedávno vrátila do práce z materskej dovolenky, na ktorej bola 6 rokov. Hercovi porodila synov Viktorka (6) a Martinka (4). Jedno dieťa mal Heriban počas prvého manželstva, 13-ročného syna Thea.

Dano a Kamila boli zohratá dvojica, ktorá sa podporovala a radi si užívali spoločné chvíle. Dokazujú to aj posledné fotky, ktoré zverejnil umelec na svojom Instagrame. Tri dni pred Danovou smrťou sa vybrali manželia na prechádzku do lesa. Na jednom zo záberov dáva herec pusu svojej milovanej žene. Vtedy ešte nemohli tušiť, aká tragédia rodinu postretne.

Úspechy umelca

Narodil sa 25. marca 1980 v Trnave. Po absolvovaní štúdia na Divadelnej fakulte Vysokej školy múzických umení (VŠMU) v Bratislave nastúpil 1. júla 2007 do Slovenského komorného divadla (SKD) v Martine. Od roku 2014 bol členom Činohry Slovenského národného divadla (SND) v Bratislave. Spolupracoval aj s divadlami Aréna, s Radošinským naivným divadlom, Divadlom GUnaGu, s Novou scénou, Mestským divadlom Žilina či s Bábkovým divadlom na Rázcestí (BDNR) v Banskej Bystrici.

Na divadelných doskách sa predstavil napríklad v inscenáciách Závisláci, Macbeth, Kubo, Sedem dní do pohrebu, www.narodnycintorin.sk a Nevesta hôľ. Účinkoval aj v mnohých filmoch, ako napríklad Únos (2017), Sviňa (2020) a naposledy v dráme Muž, ktorý stál v ceste (2023). Zo seriálov možno spomenúť Hniezdo, Druhá šanca, Pumpa, ale televíznym divákom vari najviac utkvel v pamäti ako Ďuro Brmbalík zo seriálu Horná Dolná.

Heriban bol tiež úspešným skladateľom a hudobníkom. Venoval sa tvorbe filmovej, divadelnej a detskej hudby. V roku 2018 sa rozhodol vstúpiť aj do sveta detských pesničiek, vydal svoj tretí sólový album Čosi úsmevné. Prvý album pod názvom Leporelo vydal v roku 2008 a druhý, nazvaný Na Jeden Dych, v roku 2012. utorsky sa podieľal tiež na hudbe k projektom Príbeh ulice, Závisláci, Ginsberg v Bratislave, k filmu Čerešňový chlapec i ďalším.

Heriban získal za svoju tvorbu viacero ocenení - trikrát si prevzal divadelné ocenenie Dosky a v roku 2015 ocenenie OTO (Osobnosť televíznej obrazovky).