Domáce promi
photo Foto
video Video
14. máj. 2024 o 14:30
krsk, TASR, Koktejl

Čaputová zoči-voči osobnosti svetového formátu: Prezidentka si ju hneď získala!

Také stretnutia si človek ctí po celý život.

Domáce promi
14. máj. 2024 o 14:30
Čaputová zoči-voči osobnosti svetového formátu: Prezidentka si ju hneď získala!

Také stretnutia si človek ctí po celý život.

Prezidentka Zuzana Čaputová (50), ktorá príde o mandát už 15. júna, keď ju vystrieda Peter Pellegrini (48), má za sebou stretnutie, na ktoré len tak nezabudne. V Bratislave sa od 12. do 17. mája koná festival Starmus a v nedeľu večer ho otvoril koncert Bridge from the Future. Počas neho vystúpili spolu francúzsky hudobník a skladateľ Jean-Michel Jarre a gitarista skupiny Queen Brian May na Incheba Expo Open Air.

V rámci hlavného programu festivalu vystúpi napríklad antropologička Jane Goodall, fyzik Kip Thorne či astronaut Chris Hadfield. Okrem hlavného programu je počas festivalu pripravený aj sprievodný program v tzv. Starmus campe na Hlavnom námestí. Záujemcov tam čakajú bezplatné diskusie a koncerty domácich i zahraničných hudobníkov.

Práve tú česť stretnúť sa so slávnou antropologičkou mala Zuzana Čaputová v sprievode partnera Juraja Rizmana. "Do Bratislavy prišla aj britská primatologička Jane Goodall, ktorá sa preslávila štúdiom správania a života šimpanzov," píše sa vo videu, na ktorom je zaznamenané stretnutie dvoch žien. Obe prejavujú milé a jemné gestá. Nájdete ho na začiatku článku.

Ako uvádza inštitút antropologičky, v roku 1960 sa britská rodáčka Jane Goodall vybrala z Anglicka do dnešnej Tanzánie a vydala sa do málo známeho sveta divokých šimpanzov. Jej objavy našich najbližších žijúcich príbuzných zmenili svet.