25. máj. 2024 o 20:00
lv, Koktejl

Manžel chcel manželke darovať obličku: Testy odhalili šokujúcu pravdu! Veď ona je jeho...

placeholder
Starostlivý manžel bol súčasťou anonymnej adopcie krátko po svojom príchode na svet. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Zistil viac, ako chcel.

Zaujímavosti
25. máj. 2024 o 20:00
Manžel chcel manželke darovať obličku: Testy odhalili šokujúcu pravdu! Veď ona je jeho...

Zistil viac, ako chcel.

Muž sa pokúsil zachrániť život svojej drahej ženy darovaním jednej zo svojich obličiek, no potrebné testy odhalili neočakávanú skutočnosť, píše Mirror. Jeho manželka vážne ochorela po narodení ich spoločného syna a stav si vyžadoval transplantáciu obličky. Tak sa jej rodina a príbuzní nechali otestovať. Ukázalo sa však, že nikto z nich nebol vhodný darca.

Manžel, ktorý o svojej biologickej rodine nič nevedel pretože bol po narodení ihneď adoptovaný, sa pre záchranu svojej polovičky nechal otestovať, i keď šanca na zhodu mala byť v danom prípade iba veľmi nízka. „Na druhý deň mi zavolali, že sa zhodujeme. Lekár potom povedal, že chce urobiť ďalšie testy kvôli informáciám z výsledkov tkanivového testu HLA (ľudský leukocytový antigén). Príliš som nad tým nerozmýšľal a súhlasil som,“ povedal.

Keď však prišli výsledky, muž sa dozvedel, že on a jeho manželka majú abnormálne vysoké percento zhody a že sú biologickí súrodenci. „Bol som šokovaný a zmätený. Vysvetlil mi, že vzhľadom na to, ako sa informácie o DNA prenášajú z generácie na generáciu, môže mať rodič s dieťaťom aspoň 50-percentnú zhodu a súrodenci môžu mať 0 až 100-percentnú zhodu. Bolo zriedkavé mať vysokú zhodu ako manžel a manželka,“ vysvetlil situáciu.

Muž ďalej vysvetľoval, ako sa so svojou manželkou zoznámil pred 8 rokmi. Dvojica si vymenila čísla a dohodli si stretnutie vždy, keď cestoval do jej štátu za prácou, až kým nedostal príležitosť pracovať tam natrvalo. „Sme príbuzní. Nie, nežartujem. Neviem, čo mám robiť ďalej, ale viem, že to môže byť zlé. Je to moja manželka a matka našich detí,“ uviedol.

Po tom, čo sa dozvedel túto šokujúcu správu, zamieril na diskusnú platformu Reddit a po zdieľaní svojho príbehu dúfal, že mu ľudia poskytnú názor na to, ako by sa mal čo najlepšie vysporiadať s touto mimoriadne nešťastnou situáciou. „Môj názor je taký, že už ste zobratí a máte deti, a to nemôžete vziať späť. Takže nevidím veľký zmysel v tom, aby sa vám teraz zrútil svet,“ napísal jeden z komentujúcich.

„Už máte deti a vyzerá to tak, že sú zdravé, keďže si nespomenul žiadne šialené abnormality. Ak ste šťastní, tak ste šťastní. Daruj obličku svojej sestro-manželke a naďalej buďte skvelými rodičimi pre svoje deti,“ uviedol ďalší používateľ. „Keď vám to doteraz šťastne fungovalo, nemá zmysel to meniť,“ zakončil tretí.