21. jún. 2024 o 11:21
TASR, Koktejl

Pellegrini plánuje častejšie návštevy východu, v Košiciach vyšiel medzi ľudí: Trhalo by mi srdce

placeholder
Prezident SR Peter Pellegrini na návšteve regionálneho pracoviska Kancelárie prezidenta SR v Košiciach.
Zdroj: TASR – František Iván

Počas pracovného programu chce byť Pellegrini medzi ľuďmi a počúvať ich problémy.

Domáca politika
21. jún. 2024 o 11:21
Pellegrini plánuje častejšie návštevy východu, v Košiciach vyšiel medzi ľudí: Trhalo by mi srdce

Počas pracovného programu chce byť Pellegrini medzi ľuďmi a počúvať ich problémy.

Prezident SR Peter Pellegrini plánuje v Košiciach úradovať častejšie než raz ročne, uviedol to počas svojej prvej návštevy regionálneho pracoviska Kancelárie prezidenta SR. Zdôraznil, že tento priestor nie je len symbolický, ale plnohodnotne vybavený pre jeho prácu a prácu jeho spolupracovníkov.

"Príchod prezidenta do kancelárie na východe Slovenska alebo v strede Slovenska nemá byť nejakou slávnosťou. Ale má byť prirodzeným javom, že sa občania so svojím prezidentom stretnú aj častejšie ako raz za rok alebo pri nejakých výnimočných udalostiach," dodal s tým, že do Košíc sa plánuje vracať v pravidelných intervaloch a vyrážať do jednotlivých regiónov východného Slovenska, ktoré si zaslúžia podľa neho mimoriadnu pozornosť.

Pellegrini sa v piatok zúčastní na slávnostnej benefícii, kde si pripomenie 100 rokov od založenia Univerzitnej nemocnice L. Pasteura. Prezident vyzdvihol význam nemocnice ako jednej z najväčších a najmodernejších na Slovensku a poďakoval odborníkom a zdravotníkom za ich prácu.

Naplánované má aj stretnutie s primátorom Košíc Jaroslavom Polačekom a predsedom Košického samosprávneho kraja Rastislavom Trnkom. Obedovať bude s bývalým prezidentom Rudolfom Schusterom, s ktorým chce diskutovať o jeho skúsenostiach z výkonu mandátu.

S ministerkou hospodárstva Denisou Sakovou majú popoludní prehliadku priemyselného parku Valaliky, kde sa budú informovať o pokrokoch vo výstavbe nového závodu automobilky Volvo. "To patrí k návšteve prezidenta, aby sa zaujímal o skutočné reálne veľké projekty, ktoré do budúcna môžu znamenať významný hospodársky úspech pre metropolu východu," uviedol Pellegrini.

Počas pracovného programu chce byť Pellegrini medzi ľuďmi a počúvať ich problémy. "Trhalo by mi srdce, keby som na ľudí iba mával z desaťmetrovej diaľky a tešil sa ich priazni. Verím, že sa na Slovensku už nič zlé nestane," dodal.