17. nov. 2024 o 17:00
krsk, TASR, Koktejl

Kollár naložil vláde za astronomické ceny v obchodoch: Lacnejšie potraviny síce sú, ale v Rakúsku!

placeholder
Podnikateľ Boris Kollár.
Zdroj: facebook/Boris Kollár

Známy podnikateľ a politik si nebral servítku.

Domáca politika
17. nov. 2024 o 17:00
Kollár naložil vláde za astronomické ceny v obchodoch: Lacnejšie potraviny síce sú, ale v Rakúsku!

Známy podnikateľ a politik si nebral servítku.

Bývalý predseda NR SR Boris Kollár sa so svojím hnutím Sme rodina plánuje vrátiť do vysokej politiky. Tvrdí, že po prehratých parlamentných voľbách hnutie potrebovalo čas na konsolidáciu, a keďže nemalo reálnu šancu presadiť svojho prezidentského kandidáta alebo postúpiť do europarlamentu, dvoje nasledujúce voľby vynechalo.

Aktuálne však pripravuje nový expertný tím a doplňuje regionálne štruktúry, aby mohlo vstúpiť do boja o návrat do Národnej rady (NR) SR. Jednotlivé osobnosti expertného tímu chce Kollár predstavovať postupne v nasledujúcich mesiacoch. Vláde sa podľa neho nedarí plniť sľuby v oblasti cien potravín a energií, rovnako ani upokojenie v spoločnosti nenastalo. "Je tu chaos a neporiadok v parlamente. Vláda nešetrí na sebe, ale na ľuďoch," tvrdí Kollár.

S najnovšou kritikou prišiel na sociálnych sieťach. "Lacnejšie potraviny síce sú, ale v Rakúsku, kde majú aj trojnásobne vyšší plat. Tip od Slováka žijúceho v Kittsee," napísal k videu na Facebooku, ktoré zobrazuje cestu plnú áut v opačnom smere - zrejme k našim susedom.

Ukazuje v ňom bývalé slogany prezidenta Petra Pellegriniho, šéfa národniarov Andreja Danka a podobizne ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka a premiéra Roberta Fica. "Táto vláda sľúbila lacnejšie potraviny. Lacnejšie potraviny sú, ale v Rakúsku. Každý víkend vyrážajú Slováci za nimi do Rakúska," dodal vo videu, ktoré nájdete na konci článku.

Tretina ľudí šetrí na kvalite stravy z dôvodu zvyšovania cien

Takmer tretina Slovákov šetrí na kvalite stravy, a to z dôvodu inflácie, teda zvyšovania cien. Vlani šetrilo na kvalite stravy 42 % ľudí a v roku 2020 to bolo viac ako 54 %. Vyplýva to z aktuálneho prieskumu Food barometer spoločnosti Edenred, ktorý sa uskutočnil v septembri tohto roka na vzorke 1425 respondentov starších ako 18 rokov.

"Tieto dáta sa zdajú byť optimistické, ale existuje opodstatnená obava, že trend, keď ľudia prestávajú šetriť na strave, sa onedlho zastaví. Nie je vylúčené, že po zvýšení dane z pridanej hodnoty na všetko okrem základných potravín budú ľudia opäť významne šetriť na kvalite stravy," uviedla PR riaditeľka spoločnosti Lívia Bachratá.