14. jún. 2024 o 14:30
mj, Koktejl

Koleník sa lúči s dosluhujúcou prezidentkou Čaputovou: Emotívne slová a toto vytkol Slovákom!

placeholder
Zuzana Čaputová a Ján Koleník.
Zdroj: Instagram/jan_kolenik

Čaputová mu bude chýbať.

Celebrity
14. jún. 2024 o 14:30
Koleník sa lúči s dosluhujúcou prezidentkou Čaputovou: Emotívne slová a toto vytkol Slovákom!

Čaputová mu bude chýbať.

Ján Koleník (44) patrí medzi veľmi obľúbené herecké osobnosti Slovenska. Na Instagrame občas pridá nejakú fotku či video pre svojich fanúšikov. Sociálnu sieť využil teraz aj na to, aby našej odchádzajúcej prezidentke Zuzane Čaputovej (50) poslal slová na rozlúčku...

Čo odkázal prezidentke?

Sympatický herec uverejnil fotku s prezidentkou. „Ďakujem Pani Prezidentka. Za politickú slušnosť, morálku a najlepšie reprezentovanie Slovenska. Ctili ste demokraciu, ústavu, právo a spravodlivosť pre všetkých, životné prostredie, v ktorom žijeme. Svet Vás rešpektoval a oceňoval, zatiaľ čo vo svojej krajine ste čelili útokom a neúctivosťou. Spoločnosť ešte nedozrela, ale pre mnohých vždy budete príkladom múdrosti, odvahy, ľudskosti a ochrany slabších. Boli ste vždy naša nádej,“ vyznal sa zo svojich pocitov. „Držím Vám vo všetkom palce. Budete na čele štátu chýbať," dodal na záver.

Pri tomto príspevku sa objavili stovky komentárov, ktoré potvrdzovali hercove slová a vyjadrovali podobné pocity. „Úplne sa stotožňujem s Vašimi slovami, Janko. Pani prezidentka, budete nám chýbať. Kiežby si od Vás brali vzor aj ostatní politici... Všetko dobré na Vašej ďalšej ceste,“ napísala fanúšička Janka.

Aj ďalší komentár sa niesol v podobnom duchu. „Celý týždeň mi je smutno. Odchádza múdrosť, rozvaha, srdečnosť, empatia. Nesmierne bude chýbať...,“ píše Stanka.

Zuzana Čaputová odchádza

Naša končiaca prezidentka minulý týždeň vo štvrtok na Pražskom hrade prevzala z rúk českého prezidenta Petra Pavla najvyššie české štátne vyznamenanie. Získala Rad Bieleho leva občianskej skupiny I. triedy za obzvlášť vynikajúce zásluhy v prospech ČR.

Pavlovi zasa udelila najvyššie slovenské štátne vyznamenanie Rad Bieleho dvojkríža I. triedy, občiansky druh, za mimoriadne zásluhy o všestranný rozvoj vzťahov medzi ČR a SR. Prezidentka Zuzana Čaputová vystúpi 14.6.2024 v piatok popoludní už na Slovensku so svojím posledným verejným príhovorom vo funkcii. Rozlúčkové podujatie sa uskutoční v Prezidentskej záhrade v Bratislave.