11. dec. 2023 o 13:00
TASR, Koktejl

Vandal si vybil zlosť na Divadle P.O. Hviezdoslava: Polícia hneď začala konať!

placeholder
Pohľad na budovu divadla Pavla Országha Hviezdoslava.
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Čo sa stalo?

Domáce krimi
11. dec. 2023 o 13:00
Vandal si vybil zlosť na Divadle P.O. Hviezdoslava: Polícia hneď začala konať!

Čo sa stalo?

AKTUALIZOVANÉ 14:45 O VYJADRENIE RIADITEĽKY DPOH

Polícia pátra po neznámom páchateľovi, ktorý v nedeľu (10. 12.) krátko po 23.30 h poškodil dvere bratislavského Divadla Pavla Országha Hviezdoslava (DPOH). TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

„Podľa doterajších informácií doposiaľ neznámy páchateľ rozbil sklenenú výplň dverí DPOH. Z miesta následne utiekol,“ priblížil hovorca. K zraneniu osôb, prípadne k spôsobeniu ďalšej škody nedošlo. Po páchateľovi skutku polícia intenzívne pátra. „Ďalšie okolnosti tohto incidentu sú predmetnom objasňovania,“ dodal Szeiff.

Riaditeľka divadla Valéria Schulczová v reakcii pre TASR uviedla, že nechce predbiehať, čoho dôsledkom bolo konanie páchateľa. Podľa nej to mohol byť opitý, agresívny či nahnevaný človek. Nedá sa však vylúčiť ani to, že v spoločnosti, kde neustále vzrastá agresivita a konfrontačný naratív sa neustále prehlbuje, bol muž posmelený „hejtami“, ktoré voči divadlu v minulosti smerovali.

„To, že to môže byť dôsledok toho, čo sa s divadlom dialo, je rovnako pravdepodobné ako to, že to bola náhoda. Lebo najprv sa pokúšal dostať do vnútra divadla. Nie je to tak, že ho hneď rozbije,“ poznamenala Schulczová.