Niekto chodí do roboty zarábať, ona v nej žmýka peňaženku! Moderátorská jednotka Adela Vinczeová patrí medzi naštýlovejšie oblečené dámy v šoubiznise. Nebojí sa experimentovať a kostymérkam dovolí navliecť ju do kúskov, pred ktorými by sa módni konzervatívci prežehnávali. Môže si to dovoliť, keďže vďaka dvom dekádam stráveným v posilňovni disponuje telesnou schránkou, ktorá hraničí s módnymi figurínami z výkladu obchodného domu.
Adelu sme na nedávnom nakrúcaní druhej série jojkárskej šou Milujem Slovensko načapali s ležérnym tričkom a trčiacimi cvernami na stehnách. Čo sa jej stalo? "Teraz obedujem, tak aby som sa mohla okydať, tak mám na sebe domáce tričko a sukňu, ktorá je zrecyklovaná zo starých riflí," vysvetlila Koktejlu hviezdna kapitánka súťažného tímu. Tému sme tak okamžite zvrtli na jej vzťah s módou. Nosí si na pľac veci a počíta ich na kufríky?
"Ja sem prídem s krabičkou, v ktorej mám ranné vločky a s malou kapsičkou, lebo tu máme Romanku, ktorá nás oblieka do slovenských alebo československých vecí. Ja si nenosím nič. Ja si odtiaľto nosím, keď si tu potom niečo kúpim," šokovala odpoveďou Vinczeová. "Oni ma oblečú, a potom mi to vyzlečú. A keď chcem, tak si to môžem kúpiť. To je štandard a to je všade. Nefunguje to tak, že do čoho ťa oblečú, tak ti to nechajú. Šaty nedostávam zadarmo, ja si ich skrátka tu kúpim," hovorí Adela, ktorá spája príjemné s užitočným. Vláčenie sa po predajniach a vymetanie kabínok vyrieši razom s jojkárskou kostymérkou.
"Je to praktické, lebo nemusím chodiť do obchodov, ale vybavím si to na nakrúcaní. Potrebovala by som, aby mi sem niekto nosil aj potraviny a toaletný papier," zavtipkovala Vinczeová, ktorej vďaka populárnemu projektu niečo hrkne do rodinnej kasy, no zároveň nákupom v kostymérni pustí "europerie". "Tým, že je to Milujem Slovensko, tak chceme podporovať slovenské značky a Romana je skvelá, že má niečo aj od slovenských návrhárov a aj z bežnej konfekcie. Tu si teda vyriešim aj nejaký nákup pre seba," zopakovala pre Koktejl.sk Vinczeová.
Mnohí diváci si všimli, že v českej talkšou U Adely, ktorú vysiela Prima a Prima SK, sa Vinczeová objavuje v outfitoch, ktoré jej mimoriadne svedčia. Prečo ju v Prahe obliekajú na prvý pohľad krajšie ako v Bratislave? "Je to elegantnejšie, pretože aj šou U Adely je tak nadizajnovaná. Tu v Milujem Slovensko mi bolo povedané, že je to hra, mám tu veľakrát mikinu a rifle, pričom talkšou na Prime je ladená ako večerná s osobnosťami, hoc to má tiež byť hravé. Nemá to byť o vážnych dumaniciach, skôr ako tých ľudí prepojiť a rozhovor poňať ako spoločenskú hru. Tam treba byť asi oblečený solídnejšie, dôstojnejšie a elegantnejšie," vysvetlila nám moderátorka, ktorá má na platformách YouTube a HeroHero pod palcom aj online talkšou a podcast Adela trochu inak.