19. máj. 2024 o 05:30
mob, Koktejl

Emotívna spoveď Jána Dobríka o synčekovej liečbe: Jeho silná reakcia ma prekvapuje každý deň!

placeholder
Ján Dobrík so synčekom Timkom.
Zdroj: Instagram/svetielkonadeje

Život sa im zo dňa na deň otočil na ruby.

Domáce promi
19. máj. 2024 o 05:30
Emotívna spoveď Jána Dobríka o synčekovej liečbe: Jeho silná reakcia ma prekvapuje každý deň!

Život sa im zo dňa na deň otočil na ruby.

Syn herca Jána Dobríka má len osem rokov, no je to obrovský bojovník. Minulý rok v lete Timkovi diagnostikovali akútnu leukémiu a museli ho hospitalizovať na detskej onkológii v Banskej Bystrici. Timko podstupoval náročnú liečbu, ktorá priniesla aj vedľajšie účinky, avšak rodina má konečne dôvod na radosť.

Hercova manželka Lenka sa nedávno na sociálnej sieti podelila s úžasnou správou. „Po 8 mesiacoch Timko úspešne zvládol intenzívnu chemoliečbu. Leukémia je v remisii, to znamená, že ochorenie nie je aktuálne v jeho tele prítomné. Začal udržiavaciu liečbu, tiež chemo ale slabšia, bude to ešte približne 1,5 roka. Ale už je doma, šťastný to chlapec,“ prezradila novinku.

Obrazy, ktoré pomáhajú

Krátko po tom, ako chlapčekovi diagnostikovali onkologické ochorenie, zobral herec veci do vlastných rúk a podporil Svetielko nádeje. Organizácia poskytuje pomoc detským pacientom a ich rodinám bezplatne a bez nároku na akúkoľvek odmenu. Dobrík začal vo voľnom čase maľovať obrazy, ktoré sa zapáčili jeho priateľom, neskôr aj iným ľuďom, a peniaze, ktoré mu dali, rovno putovali organizácii.

„Pred pár mesiacmi som nevedel namaľovať ani čiaru, nie že by som to teraz vedel, ale nemal som s tým žiadnu skúsenosť. Začalo to tak, že dcérka pekne kreslí, Timko chcel byť s ňou a ja s nimi. Maľujem pocitovo, sú to abstraktné obrázky. Inšpirujem sa umelcami, na ktorých diela sa rád pozerám a ich diela a postupy si nájdem vždy na internete. Podarilo sa mi vyzbierať už viac ako 5-tisíc eur,“ prezradil v rozhovore pre TV Markíza.

Svoje deti obdivuje

Keď lekári Dobríkovcom oznámili, že ich syn má akútnu leukémiu, Timkovi nič netajili a povedali mu to ako dospelému človeku. „Povedali sme: ‚Toto sa ti deje, nevieme dôvod, doma v detskej izbe to nevyriešime a ani nevyliečime. Budeme tu s tebou a budeme robiť to, čo nám povedia doktori.‘ Jeho silná reakcia ma prekvapuje každý deň,“ povedal herec a dodal, že je na neho hrdý každý jednu sekundu.

„Sme vo fáze kedy je doma a to je paráda, ako on žije život. Ten chlapec každý večer v posteli končil deň tým, že povedal, že toto bol najlepší deň a ten ďalší to povedal znovu,“ uviedol so slzami v očiach. Podľa vlastných slov ho táto skúsenosť zmenila a stal sa nielen iným človekom, ale aj otcom: „Vtedy ma hnevali také banality, že nie je upratané, alebo som nestihol pokosiť... Teraz mám iný pohľad na to, čo je problém a čo nie je problém a mám aj iný pohľad na neho a našu dcérku Nikolku," dodal.

Najhorším zážitkom v nemocnici bolo pre neho to, že je to detská onkológia, kde sa nachádzali aj niekoľkomesačné či dvojročné deti, ktorým to ešte nie je možné vysvetliť. „Deň za dňom a noc za nocou sa tými chodbami ozýva nárek detí, čo nie je sranda na psychiku nikoho, ani rodiča a ani pacienta," priznal.

Okrem detí, ktoré to všetko hrdinsky zvládli, neskutočne obdivuje aj svoju manželku. „Obdivujem ju za to, aká je matka a ako sa k tomu postavila a akú silu v sebe našla pre obidvoch. Ako sme urobili všetko pre to, aby sa Niki necítila na príťaž a odsunutá,“ zakončil Dobrík.