19. jún. 2024 o 11:36
TASR, Koktejl

V obnovenej Grasalkovičovej záhrade úradovali vandali: Nepochopiteľné činy

placeholder
V obnovenej Grasalkovičovej záhrade úradovali vandali.
Zdroj: Facebook/Staré Mesto - srdce Bratislavy

Záhrada čelila "nájazdu vandalov".

Domáce správy
19. jún. 2024 o 11:36
V obnovenej Grasalkovičovej záhrade úradovali vandali: Nepochopiteľné činy

Záhrada čelila "nájazdu vandalov".

V Grasalkovičovej (Prezidentskej) záhrade v bratislavskom Starom Meste, ktorú mestská časť nedávno otvorila po rozsiahlej revitalizácii, úradovali vandali. Zo záhonov vytrhali desiatky koreňov letničiek, svojvoľne presúvali lavičky a zničili aj jednu z lámp nového osvetlenia. Informuje o tom samospráva na sociálnej sieti.

"Grasalkovičova záhrada patrí všetkým a chceme, aby ste sa v nej cítili dobre. Činy, ktoré prácu a vynaložené investície znehodnocujú, sú nepochopiteľné. Zachovajme verejný priestor kvalitným, pekným, čistým a správajme sa k nemu s rešpektom," odkazuje mestská časť.

Grasalkovičovu záhradu otvorila mestská časť začiatkom apríla. Od leta minulého roka prešla komplexnou revitalizáciou, ktorá bola navrhnutá s rešpektom k jej kultúrno-historickej hodnote na základe analýzy historických podkladov. Cieľom bola koncepčná obnova zelene vrátane zvýšenia jej počtu, obnova chodníkov či mobiliáru i výmena osvetlenia a zavlažovacieho systému. Náklady dosiahli 1,32 milióna eur. Boli to prvé významnejšie práce v záhrade od jej predchádzajúcej revitalizácie v 90. rokoch.