Zaujímavosti
photo Foto
video Video
04. dec. 2023 o 19:00
lv, Koktejl

Sara využila výhodnú cenu za plastiku v Turecku, teraz ľutuje: Zmrzačili ma!

Mamička bude s následkami kozmetickej operácie bojovať už navždy.

Zaujímavosti
04. dec. 2023 o 19:00
Sara využila výhodnú cenu za plastiku v Turecku, teraz ľutuje: Zmrzačili ma!

Mamička bude s následkami kozmetickej operácie bojovať už navždy.

Podobne ako mnohých iných pred ňou, aj Saru zlákala vyhliadka na o tretinu lacnejšie operácie v Turecku, kde by sa mohla zotavovať relaxovaním na slnku. 33-ročná Sara Platt zaplatila začiatkom tohto roka v Antalyi za plastiku brucha, prsníkov a tri ďalšie zákroky 14 000 libier (16 330,52 €), čo je len zlomok sumy, ktorú by zaplatila v Spojenom kráľovstve. Matka štyroch detí však teraz tvrdí, že ju chirurgovia počas 13-hodinovej operácie zmrzačili, píše the Sun.

Sara najprv schudla 12 kíl po tom, čo jej bol nasadený žalúdočný rukáv na reguláciu hmotnosti a po značnom úbytku tuku jej zostalo obrovské množstvo bolestivej roztiahnutej kože, ktorú Britská národná zdravotnícka organizácia (NHS) nechcela odstrániť. Potom objavila chirurga v Turecku, ktorý mal "veľa päťhviezdičkových recenzií" a ponúkol jej zákrok za polovičnú cenu.

Keď išla na predoperačné krvné testy, všimla si, že nemocnica je inzerovaná ako oddelenie pre plodnosť a pôrody, čo sa jej zdalo trochu zvláštne. Potom sa stretla s chirurgom, ktorý jej povedal, že "si pripraví nôž". „Nikdy na to nezabudnem," dodala. Sara zároveň tvrdí, že na druhý deň ju nemocnica nahnala, aby podpísala papiere, ktoré boli v turečtine.

Na operačnej sále bola 13 hodín a zobudila sa v kompresnom obleku, pokrytá hadičkami a v strašných bolestiach. Sara zistila, že jej chirurg operoval nielen brucho a prsia, ale odstránil jej aj kožu z rúk a bokov, pričom tento zákrok mala podstúpiť až neskôr. Lekári jej údajne taktiež odobrali z hrudníka toľko kože, že nemohla dýchať.

Keď sa Sara konečne mohla pozrieť na svoje telo, bola zhrozená. „Mám dve diery v bruchu, nemám žiadne prsia, na chrbte mám hrb a neustále ma niečo bolí. To, čo sa tam stalo, mi zničilo život," povedala pre médiá a dodala, že to vyzeralo, akoby mala tri prsia a jej telo bolo modré až čierne. „Zavolala som manželovi, že zomriem, a prosila som ho, aby sa postaral o naše štyri deti. Najmladšie má štyri roky a najstaršie len 13," spomína.

Mamičku prepustili z nemocnice a zariadenie jej už ďalej neposkytlo žiadnu ďalšiu starostlivosť. Po návrate do Spojeného kráľovstva, stále s obrovskými bolesťami, ju lekár informoval, že jej rany sú infikované. Lekári neskôr zistili, že Sara sa v tureckej nemocnici nakazila infekciou odolnou voči liečbe a musela byť niekoľko týždňov izolovaná od svojich detí. Krátko po tom musela podsúpiť jednu z deviatich urgentných operácií.

Sara uviedla, že turecký chirurg jej odstránil príliš veľkú časť kože na bruchu a zanechal jej zjazvenú ranu, ktorá si vyžadovala transplantáciu kože z nôh. Taktiež jej odumrel pravý prsník a časť ľavého prsníka v dôsledku poškodenia tkaniva.

Napriek všetkej snahe lekárov NHS jej zostali zjazvené diery na bruchu a hrče pod kožou, kde odumrelo tukové tkanivo. „Moja trauma je taká obrovská, že mám nekonečné nočné mory a posttraumatickú stresovú poruchu. Urobila by som čokoľvek, aby som vrátila čas," povedala.