24. máj. 2024 o 12:42
mob, Koktejl

FOTO Jiří Kajínek sa oženil: Aha, TAKTO vyzerala jeho nevesta Magda!

placeholder
Najznámejší český väzeň Jiří Kajínek s manželkou.
Zdroj: CNC / Pavel Machan / CNC / Profimedia

Veľký životný míľnik.

Zahraničné promi
24. máj. 2024 o 12:42
FOTO Jiří Kajínek sa oženil: Aha, TAKTO vyzerala jeho nevesta Magda!

Veľký životný míľnik.

Za mrežami strávil Jiří Kajínek 23 rokov a na slobodu sa dostal vďaka prezidentskej milosti v 2017. Po jeho boku stála aj v najťažších chvíľach klinická psychologička Magda Gubová. Nevynechala ani jedinú príležitosť, aby ho navštívila vo väzení a už sedem rokov spolu žijú. Svoj vzťah teraz povýšili na nový level.

Kajínek (63) si vo štvrtok o 14:00 hod. vzal v Klenotnici na Starej radnici v Brne životnú partnerku Magdu a spravil to v špeciálny deň, píše Blesk. Práve 23. mája mu končila sedemročná podmienka, s ktorou mu prezident Zeman odpustil doživotný trest.

„Bolo to skvelé, úžasné. Svadba pre mňa bola premiéra. Vzal som si nádhernú ženu, ktorú si vážim a milujem,“ povedal skromnom obrade len so svedkami. FOTO si môžete pozrieť v galérii!

Ako sa spoznali?

Kajínek sa so svojou vyvolenou pozná už 47 rokov. „Magda je o niečo staršia, ale pri našom zoznámení vyzerala mladšia a ja naopak starší. Stretli sme sa a preskočila iskra, ako by povedal básnik,“ popísal ich stretnutie pred dvoma rokmi pre extra.cz.

V tom čase im vzťah nebol súdený a tak sa ich cesty rozišli, no kontakt nestratili. Kajínek dodal, že po roku 2000 sa za ním Magda rozhodla prísť na návštevu do väzenia. „A z jednej návštevy ich bolo nakoniec viac ako 250. Nikdy sme spolu ale nebývali, až na tie posledné roky. A je to super. Je to také, aké to má byť.“

Štyri pokusy o útek z väzenia

Najznámejší český väzeň bol 23. júna 1998 odsúdený na doživotie za dvojnásobnú nájomnú vraždu a jeden pokus o vraždu. Podľa rozsudku Kajínek v roku 1993 pod väznicou Bory zastrelil najmenej 12 výstrelmi plzenského podnikateľa Štefana Jandu a jeho osobného strážcu. Tretí muž útok prežil s ťažkými zraneniami.

Kajínek sa pokúsil o útek z väznice až štyrikrát. Dva prípady pripadajú na prvú polovicu 90. rokov. Po tom, ako bol v roku 1991 odsúdený na 11 rokov, sa v januári 1993 nevrátil po prerušení výkonu trestu späť a v dobe, keď bol na úteku, spáchal nájomnú vraždu podnikateľa a jeho strážcu. Polícia ho chytila v auguste 1993.

O rok neskôr utiekol z českobudějovického väzenia, keď počas vychádzky preliezol múr. Na slobode bol len jeden deň. V septembri 1996 zase ušiel z valdického väzenia, kde prerezal pílkou mreže a zadržať sa ho podarilo až po opustení cely v areáli väznice. O jeho poslednom úteku z Mírova v roku 2000 bol nakrútený aj film s názvom Kajínek, ktorý mal premiéru v roku 2010.