05. dec. 2023 o 20:30
krsk, Katarína Knochová, TASR, Koktejl

Jakubisková a herci o nakrúcaní Perinbaby 2: Frlajsovo prekvapenie, silný odkaz filmovej Alžbetky!

Pokračovanie vianočnej rozprávky má ambície zaujať všetky generácie.

Domáce promi
05. dec. 2023 o 20:30
Jakubisková a herci o nakrúcaní Perinbaby 2: Frlajsovo prekvapenie, silný odkaz filmovej Alžbetky!

Pokračovanie vianočnej rozprávky má ambície zaujať všetky generácie.

Najočakávanejší slovenský film posledných rokov "Perinbaba a dva svety" vstupuje do kín 7. decembra. Pokračovanie legendárnej rozprávky režiséra Juraja Jakubiska predstavili v pondelok na novinárskej projekcii v Bratislave a Koktejl.sk bol pri tom.

Koktejlu poskytla svoj pohľad na filmové dielo Deana Jakubisková. "Ja stále viem, že musím dodržiavať to posolstvo, ktoré manžel vložil do tohto filmu. On stále vravel, toto je film pre inú generáciu, toto je film pre generáciu, ktorá má iné problémy," uviedla Deana.

O čom je samotný dej? Lukáš, v podaní Lukáša Frlajsa, syn pôvodných hrdinov Alžbetky a Jakuba, sa vydáva na strastiplnú cestu do bájnej krajiny hojnosti za dobrodružstvom a láskou Luciou (Valéria Frištik).

Lukáš Frlajs nám porozprával, ako vyzeral jeho kasting na hlavnú postavu aj to, čím to nakoniec vyvrcholilo. "Už keď sa na mne skúšali rôzne výtvory, čo sa týkalo vlasov, potom už to naozaj tak vyzeralo. Potom mi pani Deana volala, že dôjdi do Prahy. Tak ja som došiel do Prahy a už ma tam čakala so šampanským v produkcii aj s pánom Jakubiskom," prezradil herec.

Aké to bolo vrátiť sa niekoľko rokov späť do magickej rozprávky pre predstaviteľku Alžbetky? "Bol to neuveriteľne krásny výlet do mladosti," priznala Petra Kolevská-Vančíková. "Je to také rozprávkové pripomenutie toho, že tie naše životy plynú," prezradila svoje najvýraznejšie poznanie slovenská herečka.

Vypočujte si silné slová Deany Jakubiskovej, Lukáša Frlajsa a odkaz Petry Kolevskej-Vančíkovej v našej reportáži na začiatku článku!