20. máj. 2024 o 06:00
mob, Koktejl

Adela a Viktor Vinczeovci: Čo vedia o biologickej matke syna Maxíka? Toto urobia, ak ju bude chcieť stretnúť

placeholder
Adela a Viktor Vinczeovci.
Zdroj: instagram/viktorvincze

Už sú oficiálne rodičmi.

Domáce promi
20. máj. 2024 o 06:00
Adela a Viktor Vinczeovci: Čo vedia o biologickej matke syna Maxíka? Toto urobia, ak ju bude chcieť stretnúť

Už sú oficiálne rodičmi.

Viktorovi Vinczemu (33) a jeho manželke Adele Vinczeovej (43) sa koncom roka 2022 zmenil život, keď im oznámili, že úrady majú pre nich dieťatko na adopciu. O chlapčekovi dlhšiu dobu nemohli hovoriť, dokonca museli tajiť aj jeho pohlavie kvôli adopčnému procesu. Dnes už je to inak. V rozhovore pre TV Markíza prezradili, že súd im malého Maximiliána právoplatne zveril a tak sa z promi páru stali oficiálne rodičia.

Dvojica priznala, že si chlapčeka zamilovala už hneď na prvom stretnutí a vedeli, že on je ten pravý. „Vzali sme si skoro 5-mesačné dieťa. Ja si neviem predstaviť, že by som ľúbila viac. Neviem si predstaviť, že by malo byť pre mňa podstatné, že vyšiel zo mňa. Som, naopak, vďačná, že ma týmto netrápil (smiech). Nepochybujem o tom, že je náš,“ vyznala sa Adela.

Ako bude Maxík rásť, Vinczeovci rátajú s tým, že možno jedného dňa bude chcieť vyhľadať aj biologických rodičov. Oni sú na to pripravení a nebudú mu v tom brániť. „Pre každého človeka je dôležité, aby vedel o sebe čo najviac, o mozaike svojho života, aby sa vedel nájsť a identifikovať. Preto je dôležité, aby odmalička vedel, že je adoptovaný a že je to v poriadku. Sme radi, že máme v okolí tri adopčiatka, s ktorými sa občas stretáva, takže bude mať partiu detí, ktoré sú adoptované a bude vedieť, že nie je sám,“ dodala Adela s tým, že už teraz mu občas hovorí a číta takú knižku, no ešte je na to malý, aby to pochopil.

Podľa Viktora im úrad poskytol všetky dostupné informácie, ktoré mali, ale väčšinou ich z povahy veci nie je veľa. O chlapčekových biologických rodičoch tak nevedia takmer nič. „Nevieme, kde sú, ako sa majú. O otcovi vôbec a o matke vieme len jej meno a vek,“ doplnil.