21. apr. 2024 o 15:00
jž, Koktejl

Vica Kerekes sa po dvoch rozvodoch nevzdáva: Slová o adopcii dieťatka!

placeholder
Herečka Vica Kerekes otvorene o možnosti adopcie.
Zdroj: TASR - Dano Veselský

O založení rodiny hovorila už v minulosti.

Domáce promi
21. apr. 2024 o 15:00
Vica Kerekes sa po dvoch rozvodoch nevzdáva: Slová o adopcii dieťatka!

O založení rodiny hovorila už v minulosti.

Temperamentná herečka Éva Vica Kerekes (43) je všestrannou umelkyňou na slovenskej, českej ale i maďarskej scéne. Hoci je rodená Slovenka, v jej žilách koluje maďarská krv po jej otcovi. K herectvu ju priviedla matka a neskôr študovala VŠMU. Asi všetci si ju pamätajú z filmu Muži v naději, kde si zahrala zvodnú Šarlotu.

V súkromnom živote Vica zviedla bývalého hokejistu, tatéra a návrhára Lukáša Musila, s ktorým sa začiatkom minulého roka rozviedla. V roku 2011 sa po šesťročnom vzťahu vydala za maďarského umeleckého fotografa Csabu Vigha, ale rozviedli sa už po deviatich mesiacoch. Ani jeden z nich vtedy neprezradil dôvod.

V čase, keď s Lukášom ešte tvorila pár, hovorila o založení rodiny a manželstve. "Mne sa páči odovzdanie sa tomu druhému. Presne, že nosíte ten prsteň a ste mužova manželka. Je krásne vytvoriť rodinu a v tom vidím zmysel," prezradila pre redakciu Život. Rodina bola pre ňu vždy dôležitá. "Je úžasné dávať energiu do rodiny, že tu človek okrem tvorby zanechá tomu svetu aj niečo dôležité. Iných ľudí. Vkladáme do nich nádej, aby svet nezanikol," vysvetlila.

Ako povedala v rozhovore, chcela by sa stať matkou. "Jasné. Keď sa stanem mamou, asi dokážem viac o deťoch hovoriť, teraz by to asi boli skôr povrchné veci," dodala. Po druhom rozvode to však vidí inak. "Rodina je dôležitá, ale uvidíme, či budem mať vlastné dieťa, alebo si dieťa adoptujem. To je ale tiež moje súkromie, o tom nechcem hovoriť," povedala v skratke v relácii Showtime.