Domáce promi
photo Foto
video Video
17. apr. 2024 o 05:30
žani, TASR, Koktejl

Nikto to nevedel, Peter Nagy má priateľku: Srdce speváka si získala táto sympatická fitnes trénerka!

placeholder
Peter Nagy a Peter Marcin.
Zdroj: RTVS

Odhalil svoje súkromie.

Domáce promi
17. apr. 2024 o 05:30
Nikto to nevedel, Peter Nagy má priateľku: Srdce speváka si získala táto sympatická fitnes trénerka!

Odhalil svoje súkromie.

Peter Nagy oslávil začiatkom apríla 65. narodeniny a tiež 40 rokov od založenia skupiny Indigo, čiže veľké 105. výročie. Jeden z najobľúbenejších spevákov deväťdesiatych rokov 20. storočia sa stále udržiava v skvelej kondícii a nedávno prezradil, čo je za tým.

"Keď som mal 33 rokov začal som chodiť do fitka kvôli kondícii a s občasnými prestávkami to robím dodnes a rád. Pomaly si zvykám, že som vo fitku vždy ten najstarší a to mi dáva vôľu v tom pokračovať, pre kondičku, pre pozitívne myslenie, pre úsmev," napísal k fotke z posilňovne.

V relácii Petra Marcina Neskoro večer prezradil, že je pod dohľadom svojej priateľky, ktorá trénuje fitnes. "Poviem príhodu. Hovoril som to na koncertoch, že s vekom treba bojovať. A každý si myslel, že začnem hovoriť o tom, že chodím do fitka, akože chodím hej, ale... Ja mám priateľku, ktorá je trénerka fitnes, takže ja musím chodiť," prekvapil divákov aj samotného moderátora.

"Ona trénuje fitnes a aplikuje to na mne. Ja som taký prvý na rane. Chodíme do fitka a cítim sa dobre človeče. Cítim sa dobre po 20. hodinu, potom príde únava, tak potom príde víno a zase som to ja!" smial sa Nagy. Priateľka s ním prišla aj na nakrúcanie relácie a sedela v hľadisku, kde ju niekoľkokrát nasnímala kamera. Ako vyzerá žena, ktorá si získala srdce legendy, zistíte vo fotogalérii.

Život a kariéra Petra Nagya

Narodil sa 9. apríla 1959, vyrástol na Štúrovej ulici v rodine letca a úradníčky. Od chalanov v susedstve sa naučil prvé akordy. Prvú gitaru dostal od otca po skončení deviatej triedy za jednotky na vysvedčení. Na druhú si už zarobil na brigáde. Maturoval na gymnáziu, vyštudoval Filozofickú fakultu UPJŠ v Prešove.

Začínal ako folkový spevák už na strednej škole. Mal sedemnásť, keď v štúdiu nahral prvé piesne. Prvé koncertné kroky absolvoval v kapelách Profily, Fultura a v skupine Karla Witza. S Witzom nahral v auguste 1982 v košickom štúdiu Slovenského rozhlasu svoj prvý hit Profesor Indigo, na ktorý vznikol aj prvý videoklip. Ten profesor z pesničky bol skutočnou postavou profesora matematiky na gymnáziu, ktorý Petra učil.

Na základe úspechu tejto skladby dostal ponuku od Kamila Peteraja spievať v Moduse po odchode Mira Žbirku. Nedohodli sa však, pretože Janko Lehotský nechcel pristúpiť na Petrovu podmienku, že aj on bude písať pesničky.

V novembri 1983 založil skupinu Indigo, prvý koncert mali 13. januára 1984 v Banskej Bystrici. V roku 1984 vydal debutovú LP platňu Chráň svoje bláznovstvá. Rok nato vychádza druhá LP Mne sa neschováš, v roku 1986 vyšla tretia LP Myslíš na to, na čo ja? Za tieto tri albumy dostal cenu vydavateľstva Opus za viac ako milión predaných platní.

Popularita Petra Nagya vyletela raketovo nahor, za rok 1984 získal v ankete Zlatý slávik druhé miesto, za rok 1985 bol zlatý, za ním skončili Dalibor Janda a Karel Gott. Tento úspech komentoval slovami – Celá moja kariéra je vlastne obdoba terénnej rýchlostnej jazdy. Kto žije v našej branži vie, že tu nie sú vyjazdené cestičky.

Okrem zlatého má Peter Nagy aj troch strieborných slávikov. V tomto náročnom období bolo zadné sedadlo auta jeho izbou, tisícky najazdených kilometrov, do tristo koncertov za desať mesiacov, k tomu mesiac v skúšobni a mesiac v štúdiu pri nahrávaní novej platne. Po Mirovi Žbirkovi bol Peter Nagy druhým slovenským spevákom, ktorý zlatého slávika získal. Sám k tomuto obdobiu hovoril, že nato sa nedá zabudnúť.

V roku 1987 prišiel s ojedinelým detským hudobným projektom Peter, Vašo a Beáta deťom, ktorý nahral s Vašom Patejdlom a Beátou Dubasovou, ďalšími boli Hrajme sa na Petra (1990), Peter Nagy & deti (1992), Peter Nagy & deti 2 (1996) a Peter Nagy & deti 3 (1999). V roku 1987 produkoval album desaťročnému Martinovi Madejovi, známy je hit Bobi. Spolupracoval aj s detskou speváčkou Michaelou Paštékovou, je autorom veľkého hitu Mandarinka Darinka.

Okrem hudby sa Peter Nagy venoval úspešne aj profesionálnemu fotografovaniu, v decembri 2008 vydal knihu fotografií Book 1 a v októbri 2011 knihu s názvom Láskavé piesne, v ktorej spojil svoju dvadsaťpäťročnú skúsenosť písania textov so vzťahom k umeleckej fotografii. V deň 55. narodenín otvoril 9. apríla 2014 v galérii na Západnej terase Bratislavského hradu výstavu fotografií s názvom Revolver a muzika. Názov dostala podľa rovnomenného úspešného albumu aj piesne z roku 1991. Vlastne v tom období začal Peter Nagy aj s fotografovaním, preto ten príznačný názov.

Na svojom konte má v súčasnej dobe viac ako tri desiatky vydaných albumov a kompilácií. Z jeho ostatnej tvorby sú kompilačný dvojalbum More piesní z mája 2011, v apríli 2015 vyšla štúdiovka ROCKmi overené, v októbri 2018 vydal akustický album Piánko, keď pred jeho vydaním pod týmto názvom absolvoval aj rovnomenné turné. V máji 2021 vydal nový album Petrolej.

Na začiatku novembra 2021 vyšiel kompilačný dvojalbum Aj tak sme frajeri a zároveň aj kniha Peter Nagy pre deti, ktorú ilustrovala speváčka Zuzana Smatanová. V októbri 2023 vyšla kniha Peter Nagy pre deti 2, opäť s ilustráciami Zuzany Smatanovej. Od októbra minulého roka začali vychádzať v reedícii na vinyle Petrove albumy, o ktoré je medzi fanúšikmi stále veľký záujem.