21. máj. 2024 o 09:30
mob, Koktejl

Náhla smrť politickej komentátorky († 58) všetkých šokovala: Jej telo našli vonku v susedstve!

placeholder
Zomrela známa osobnosť (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Smútia všetci kolegovia.

Celebrity
21. máj. 2024 o 09:30
Náhla smrť politickej komentátorky († 58) všetkých šokovala: Jej telo našli vonku v susedstve!

Smútia všetci kolegovia.

V sobotu (18. máj) zomrela skúsená politická poradkyňa a politická komentátorka CNN Alice Stewart († 58), ktorá pracovala na niekoľkých prezidentských kampaniach republikánskych kandidátov. Úrady pre televíziu uviedli, že jej telo našli vonku v štvrti Belle View na severe štáte Virgínia v sobotu skoro ráno. Podľa policajtov neexistuje podozrenie, že by v jej smrti hralo úlohu cudzie zavinenie.

Stewart začala svoju kariéru ako miestna reportérka a producentka v Georgii. Neskôr sa stala moderátorkou spravodajstva v Arkansase, odkiaľ prešla do politického prostredia. Naposledy bola v roku 2016 riaditeľkou komunikácie prezidentskej kampane texaského senátora Teda Cruza, ktorý jej na sieti X venoval niekoľko slov: „Alice bola mojou úžasnou a talentovanou priateľkou. Žila každý deň naplno a bude nám chýbať.“

Za kolegyňou smútia aj v spravodajskej televízii CNN. „Alice bola pre nás všetkých drahá priateľka a kolegyňa. Politická veteránka a novinárka ocenená cenou Emmy, ktorá priniesla iskru do nášho spravodajstva. V našich kruhoch je známa nielen pre svoju politickú zdatnosť, ale aj pre láskavosť. Všetci smútime nad takouto mimoriadnou stratou,“ uviedol generálny riaditeľ Mark Thompson.