29. nov. 2023 o 20:00
NK, Koktejl

Mrazivé predpovede Nostradama pre rok 2024: Veľký hladomor a nový pápež?!

placeholder
Prorok Nostradamus. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Nostradamus predpovedal vojny, cunami či dokonca hladomor.

Zahraničie
29. nov. 2023 o 20:00
Mrazivé predpovede Nostradama pre rok 2024: Veľký hladomor a nový pápež?!

Nostradamus predpovedal vojny, cunami či dokonca hladomor.

Nostradamus, francúzsky filozof, ktorý zhromažďoval predpovede aj na niekoľko storočí po vlastnej smrti, naznačil mrazivé očakávania aj pre rok 2024. Niektorí tvrdia, že úspešne predpovedal vzostup Adolfa Hitlera, začiatok pandémie koronavírusu a dokonca aj atentát na amerického prezidenta Johna F. Kennedyho. Veria tiež, že Nostradamova kniha spred 450 rokov dokáže predpovedať budúcnosť. Ak sa proroctvá Michela de Nostredama naplnia, mali by sme sa pripraviť na pochmúrne časy, napísal Mirror.

Jedna z hlavných Nostradamových predpovedí sa zmienila o "kráľovi ostrovov", ktorý bude "vyhnaný silou". Hoci sa v nej nespomína žiadna konkrétna kráľovská postava, niektorí odborníci sa domnievajú, že by mohlo ísť o kráľa Karola, ktorý by mohol byť poslaný do vyhnanstva. Nostradamovo tvrdenie znie: "Kráľ ostrovov vyhnaný násilím... nahradený niekým, kto nebude mať znaky kráľa." Odborník Mario Reading, analytik a autor knihy Nostradamove proroctvá, sa domnieva, že kráľ by mohol odstúpiť kvôli "vytrvalým útokom na seba aj na svoju druhú manželku", kráľovnú Camillu. Nostradamove predpovede týkajúce sa kráľovskej rodiny boli podľa denníka Daily Star presné len minulý rok, keď správne určil smrť kráľovnej Alžbety II. a jej vek v čase úmrtia.

Problémy s cunami spomenul tiež a tvrdil, že niektoré časti sveta zasiahne séria "veľkých povodní", po ktorých bude nasledovať "veľký hladomor". Pochmúrne predpovede proroka znejú: "Vyprahnutá zem bude ešte viac vyprahnutá a nastanú veľké záplavy." "Veľmi veľký hladomor spôsobený škodlivou vlnou" by naznačoval možnosť, že cunami zasiahne poľnohospodársku pôdu.

Filozof predpovedal aj medzinárodný námorný konflikt. Napísal: "Červený protivník zbledne strachom, čím sa veľký oceán dostane do hrôzy". Odborníci sa domnievajú, že by mohlo ísť o Čínu a Indický oceán, a Nostradamus tým naznačil rastúci konflikt v Ázii. Existujú dokonca potenciálne plány komunistickej krajiny vstúpiť do vesmírnych pretekov so Spojenými štátmi.

Podľa proroka by sa dokonca mohol objaviť aj nový pápež. Pápež František, vodca katolíckej cirkvi, bude mať na budúci rok 88 rokov a mystik tvrdí, že to bude jeho posledný - začiatkom tohto roka sa objavili viaceré správy o jeho zdravotných ťažkostiach. Nostradamus napísal: "Smrťou veľmi starého pontifika bude zvolený Riman v dobrom veku."