20. jún. 2024 o 15:55
TASR, Koktejl

Zabil exmanželku a telo rozpustil v kyseline: Miroslav dostal doživotný trest! To ale nie je všetko

placeholder
Senát Špecializovaného trestného súdu odsúdil Miroslava Vlčeka za úkladnú vraždu exmanželky na doživotný trest odňatia slobody.
Zdroj: TASR

Proti štvrtkovému rozsudku je možné podať odvolanie.

Domáce krimi
20. jún. 2024 o 15:55
Zabil exmanželku a telo rozpustil v kyseline: Miroslav dostal doživotný trest! To ale nie je všetko

Proti štvrtkovému rozsudku je možné podať odvolanie.

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku odsúdil Miroslava Vlčeka za úkladnú vraždu exmanželky na doživotný trest odňatia slobody. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, procesné strany sa môžu odvolať.

Trest by si mal odpykať vo väzení s maximálnym stupňom stráženia. Dostal i trest prepadnutia veci. Zaplatiť musí dvom osobám aj nemajetkovú ujmu po 100 000 eur.

Súd podľa predsedníčky senátu vypustil z obžaloby tvrdenia, ktoré neboli vo veci podstatné. Svoju pozornosť zameral na to, aby zo skutkovej vety vyplývala časová postupnosť skutku, kto sa na ňom podieľal, a motív. Zdôraznila, že nie je pravda, že by nebolo obžalovanému umožnené, aby sa v tomto trestnom konaní bránil.

Predsedníčka senátu ďalej uviedla, že súd nemal žiadne pochybnosti o vierohodnosti svedka Vojtecha Olého. K usvedčeniu obžalovaného podľa jej slov prispeli aj výpovede ďalších svedkov, dôkazy zo znaleckého skúmania a listiny.

Súd vo štvrtok rozhodol aj o zamietnutí žiadosti obžalovaného o prepustenie z väzby na slobodu. Obžalovaný podal proti tomuto rozhodnutiu sťažnosť, rozhodne Najvyšší súd SR.

Prokurátor podal na Vlčeka vlani v septembri obžalobu pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy. Miroslav Vlček si mal podľa obžaloby v roku 2016 objednať únos exmanželky do areálu skladu vo Veľkých Ripňanoch, následne ju mal usmrtiť a jej telesné pozostatky rozpustiť v plastovom sude s kyselinou sírovou a chlorovodíkovou. Motívom konania mala byť najmä pomsta i skutočnosť, že proti exmanželovi vypovedala v ekonomických trestných veciach.

Miroslav Vlček bol pôvodne právoplatne odsúdený za zločin pozbavenia osobnej slobody. Krajský súd v Trnave však vlani v apríli vyhovel prokurátorovmu návrhu a povolil obnovu konania. V rovnaký deň bolo Miroslavovi V. doručené uznesenie o vznesení obvinenia z úkladnej vraždy. Prípad sa posunul vpred vďaka nájdeniu plastového suda, v ktorom sa podarilo stotožniť pozostatky poškodenej na základe fotokompozitných výplní, čiže zubných plomb.