22. máj. 2024 o 21:33
jž, Koktejl

Tragédia na večierku v Rožňave: Telo Miroslava († 15) si mali kamaráti fotiť!

placeholder
Polícia prípad vyšetruje. (ilustračné foto).
Zdroj: facebook/KRPZTN

Vyhasol život mladého chlapca.

Domáce krimi
22. máj. 2024 o 21:33
Tragédia na večierku v Rožňave: Telo Miroslava († 15) si mali kamaráti fotiť!

Vyhasol život mladého chlapca.

Ako informuje portál noviny.sk partia mladistvých si mala užívať spoločný večierok, na ktorom nechýbal alkohol a iné omamné látky. Len 15-ročný Miroslav sa po užití jeden z nich neprebral. Prekvapujúcejší je ale čin jeho kamarátov, ktorí mu nemali poskytnúť prvú pomoc, namiesto toho si jeho telo fotili a pridávali na sociálne siete s hanlivými popismi.

Čo sa presne v byte stalo a hlavne prečo kamaráti nezavolali mladému chlapcovi pomoc skôr je predmetom policajného vyšetrovania. Isté ale je, že pomôcť mu už nedokázali ani privolaní záchranári. "Lekár však musel u maloletej osoby konštatovať úmrtie," dodáva Klimešová.

Kamaráti zosnulého pre noviny.sk uviedli, že sa chlapec mal predávkovať. "Polícia pracuje aj s verziou, že smrť maloletého môže mať súvis s požitím, resp. aplikáciou neznámej látky, potvrdenie, respektíve vyvrátenie tohto podozrenia je možné až na základe výsledkov znaleckého skúmania, ktorého súčasťou bude aj toxikologické skúmanie, a výsledkov ďalšieho vyšetrovania," informuje hovorkyňa KRPZ KE Lenka Ivanová.

Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a do konania boli pribratí aj znalci z rôznych odvetví. Polícia apeluje najmä na mladých ľudí, aby neskúšali rôzne omamné látky a mysleli na svoje zdravie. "Zároveň sa obraciame aj na rodičov, aj s postupne sa blížiacim koncom školského roka a prázdnin, skontrolujte z času na čas svoje deti, ale najmä, všímajte si zmeny v ich správaní. Aj to môže byť výsledkom užívania látok, ktoré dokážu s detským či „polodospelým“ organizmom poriadne „zamávať“ uzatvára Ivanová.