21. jún. 2024 o 05:00
žani, TASR, Koktejl

Markizáčka Kalisová dovolenkovala pri Jadrane: Sila, čo zbadala z terasy!

Zážitok, po akom túži každý.

Domáce promi
21. jún. 2024 o 05:00
Markizáčka Kalisová dovolenkovala pri Jadrane: Sila, čo zbadala z terasy!

Zážitok, po akom túži každý.

Chorvátsko sa bezkonkurenčne drží na vrchole rebríčka top zahraničných destinácií Slovákov. Hlavným trendom tohtoročného leta sú podľa prieskumu pláže južnej Európy a prímorské oblasti Stredozemného mora. Najobľúbenejšou zahraničnou destináciou Slovákov ostáva Chorvátsko, kde sa v lete chystá 15 % opýtaných. Záujem je aj o Turecko a Grécko (zhodne 7 %) a Taliansko (6 %).

Ešte pred začiatkom hlavnej letnej sezóny sa k Jadranu vybrala i moderátorka Miriam Kalisová. Miesto typického Chorvátska išla do Slovinska a veľmi si to pochvaľovala. "Potrebovali sme už všetci trošku vypnúť a zrelaxovať. Tu v Portoroži som prvý raz, ale poviem vám, nechápem, prečo som sem nikdy nezavítala, lebo je to tu za rohom a tých možností," začala Mirka.

"Ak môžem hovoriť za seba, tak ak sa vám dá, choďte ešte v júni. Je tu pomenej ľudí všade a taký väčší pokoj, než v sezóne," odporúčala svojim sledovateľom na sociálnej sieti. Na hoteli, kde bola ubytovaná, oceňovala najmä teplé bazény. "Tie bazény boli pre mňa najväčšia láska, lebo fakt sa tam dá byť celý deň a nie je vám zima," dodala.

Markizáčka nie je typ dovolenkára, ktorý preleží celý deň na slniečku alebo len tak s drinkom v ruke. S dcérkou Miuškou si prenajali bicykle a prebádali krásne okolie. "Tie cyklotrasy ma dostali," podotkla. S výletmi v zahraničí sa každému spája aj dobré jedlo. Miriam si užila jednu večeru v reštaurácii pri pláži aj s bonusom. Z terasy sa im naskytol pohľad na delfína. Video nájdete vyššie.

Slovenskí policajti aj tento rok v Chorvátsku

Aj tento rok budú slovenskí policajti vyslaní do Chorvátska v rámci projektu Bezpečná turistická destinácia, kde budú pomáhať slovenským turistom. Pôsobiť budú v dvoch destináciách - Crikvenici a Trogire od 1. júla do 30. augusta.

Hliadka, ktorá bude slúžiť v Crikvenici, bude mať na starosti severnú oblasť Prímorsko - Goranského pobrežia od Zadaru vyššie. Hliadka, ktorá bude slúžiť v Trogire, bude mať na starosti južné pobrežie, Splitsko - Dalmatínsku oblasť, priblížil Hájek.

Ako pominulé roky budú policajti slúžiť na motorových vozidlách, budú ľahko rozpoznateľní, budú vo svojich uniformách a na policajných vozidlách s označením príslušnosti k polícii. Slúžiť budú v zmiešaných hliadkach. V každej hliadke musí byť vždy chorvátsky policajt, ktorý je jej veliteľom a má právomoci a slovenskí policajti poskytujú súčinnosť na základe požiadania.

Policajti budú do Chorvátska vysielaní v dvoch intervaloch. Prví štyria budú slúžiť od 1. do 31. júla a ďalší štyria od 1. do 30. augusta. Policajná hliadka, v Crikvenici, bude nepretržite k dispozícií na telefónnom čísle + +421 908 723 525 a hliadka v Trogire na čísle +421 908 723 526.