22. apr. 2024 o 14:14
TASR, Koktejl

Strasie vás, čo našli policajti u muža z okresu Trnava: Hrozí mu basa až na 15 rokov!

placeholder
U muža z okresu Trnava našli drogy a arzenál nábojov.
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Desivý objav.

Domáce krimi
22. apr. 2024 o 14:14
Strasie vás, čo našli policajti u muža z okresu Trnava: Hrozí mu basa až na 15 rokov!

Desivý objav.

Dlhú guľovú zbraň s optikou, arzenál nábojov rôznych značiek a kalibru, zásobníky i tlmič na zbraň zadržala polícia pri domovej prehliadke u 27-ročného muža z okresu Trnava. Okrem nedovoleného ozbrojovania je muž podozrivý aj z prechovávania a predaja drog. Informovala o tom trnavská polícia.

"Policajti vykonali služobný zákrok v jeho dome koncom minulého týždňa," uviedla. Celkovo 1300 nábojov našli v spálni, v osobnom aute WV Golf potom zbraň model 122 cal 22 LR so sklopenou pažbou a zásobníkom. Všetko skúmajú a posudzujú experti Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru SR.

Drogy sa nachádzali takisto v dome obvineného. V zatavenej striekačke prechovával 19 jednorazových dávok pervitínu a v ďalších dózach ho mal uskladnený. "Venoval sa aj predaju marihuany, z čoho ho usvedčili aj zákazníci," uvádza polícia.

Krajský vyšetrovateľ obvinil muža z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a zároveň s obvinením predložil prokurátorovi aj návrh na jeho väzobné stíhanie. Sudca pre prípravné konanie sa s dôvodmi väzby stotožnil a muža policajti rovno zo súdu eskortovali do výkonu väzby. Za skutky mu môže hroziť strata slobody na 10 až 15 rokov.