24. jún. 2022 o 05:00
vmr, Koktejl

Martina tvrdila, že jej dcérku uniesli zo škôlky: Obrovský zvrat v prípade smrti malej Eleny († 4)!

placeholder
K vražde Eleny sa priznala vlastná matka.
Zdroj: Profimedia

Smrť malého dievčatka otriasla celou krajinou.

Zahraničie
24. jún. 2022 o 05:00
Martina tvrdila, že jej dcérku uniesli zo škôlky: Obrovský zvrat v prípade smrti malej Eleny († 4)!

Smrť malého dievčatka otriasla celou krajinou.

Talianka Martina Patti (24) zo Sicílie zalarmovala políciu, aby im oznámila, že jej malá dcérka zmizla. Mužom zákona rozrušená žena popísala hororový scenár, podľa ktorého mali jej dievčatko za bieleho dňa zo škôlky uniesť traja maskovaní muži, informuje taliansky portál palermo.repubblica.it. Policajti boli odvtedy na nohách a rozbehli po dieťati rozsiahle pátranie, ktoré ich napokon doviedlo k zdrvujúcemu nálezu. Elena del Pozzo († 4) zomrela mimoriadne krutou smrťou. Život jej, paradoxne, vzal človek, ktorý ju mal chrániť ako oko v hlave.

Martina svojej bývalej svokre dokonca bola vykričať, že za únosom dieťaťa stojí otec Alessandro Nicodemo Del Pozzo (24). Policajti však o tejto verzii rýchlo začali pochybovať, pretože bezpečnostné kamery z areálu škôlky, ktorú malá Elena navštevovala, nezachytila v deň jej zmiznutia žiadnu podozrivú aktivitu, a už vôbec nie únos dievčatka tromi mužmi.

Zdrvujúce odhalenie

Napokon v prípade nastal obrovský zvrat. Po tom, ako kriminalisti vstúpili do Martininho domu, matka už nevydržala tajiť otrasný skutok. Policajtom sa priznala, že svoju Elenu dobodala na smrť kuchynským nožom. Potom ich zaviedla do neďalekého poľa a tam im ukázala miesto, kde svoje jediné dieťa zabalila do plastových vriec a vlastnoručne pochovala v plytkom hrobe. Elena utrpela bodné rany do krku, hlavy, hornej časti chrbta a za ucho. Keď sa matky spýtali, prečo zo sveta zniesla takým mimoriadne krutým spôsobom svoje dieťa, nenachádzala slov. "Nebola som sama sebou," odvetila zmätene.

Martinu zatkli a čelí obvineniu z úkladnej vraždy. Polícia sa teraz snaží zistiť, čo viedlo matku k zabitiu vlastnej dcéry. Karabinieri pracujú aj s tou verziou, že motívom vraždy by mohla byť žiarlivosť. Vzťah s jej bývalým partnerom mal byť plný hádok a násilia, po rozchode si našiel inú partnerku, s ktorou si malá dcérka mala rozumieť a to malo Martine veľmi prekážať. Alessandro sa po príchode na miesto, kde našli jeho mŕtvu dcéru, zrútil.