12. feb. 2024 o 19:16
TASR, Koktejl

Výstrahy pred povodňami stále pokračujú: Pozor v týchto okresoch!

placeholder
Intenzívne zrážky prinesú aj povodne (ilustračné foto).
Zdroj: TASR

SHMÚ zároveň upozorňuje na silný vietor na horách.

Počasie
12. feb. 2024 o 19:16
Výstrahy pred povodňami stále pokračujú: Pozor v týchto okresoch!

SHMÚ zároveň upozorňuje na silný vietor na horách.

V niektorých okresoch naďalej hrozia povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal hydrologické výstrahy prvého a druhého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

Druhý stupeň výstrahy pred povodňou platí v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Trebišov bez rieky Roňava a Michalovce. Prvý stupeň výstrahy vydali meteorológovia pre okresy Skalica, Nové Zámky-juh, Levice-západ, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Zvolen, Levice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Rožňava, Gelnica a Košice-okolie, povodie Hornádu.

SHMÚ zároveň upozorňuje na silný vietor na horách, ktorý sa môže vyskytnúť najmä na východe Slovenska. Najnižšia výstraha platí pre okresy Stará Ľubovňa, Sabinov, Bardejov, Prešov, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Sobrance, Košice-okolie a Gelnica v utorok (13. 2.) od 3.00 h do 20.00 h.

"Na horách približne od 1000 metrov nad morom sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne v nárazoch 110 až 125 kilometrov za hodinu alebo priemernú rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu, to je až víchrica," priblížili meteorológovia.