26. máj. 2024 o 14:00
TASR, krsk, Koktejl

Bolestivé životné rozhodnutie Puškárovej, ktoré zmenilo všetko: Chcela som v STV zostať!

placeholder
Moderátorka Zlatica Švajdová Puškárová.
Zdroj: instagram/zlaticapuskarova

Aj známa moderátorka si prešla neľahkým obdobím.

Domáce promi
26. máj. 2024 o 14:00
Bolestivé životné rozhodnutie Puškárovej, ktoré zmenilo všetko: Chcela som v STV zostať!

Aj známa moderátorka si prešla neľahkým obdobím.

Moderátorka Zlatica Švajdová Puškárová (46) je divákom známa najmä v spojení s televíziou Markíza. Televízne noviny moderuje od roku 2012 s nečakanou prestávkou, ktorá nastala vlani v novembri, keď u nej začali pretrvávať zdravotné ťažkosti. Zlatica sa ešte stále zotavuje doma v spoločnosti najbližších. Manžel a moderátorský partner Patrik Švajda (52) zatiaľ moderuje po boku iných kolegýň.

Puškárová začala v Markíze ako redaktorka spravodajstva a neskôr moderátorka politickej diskusnej relácie Na telo a Televíznych novín. Je tiež dlhoročnou moderátorkou predvolebných a volebných relácií a taktiež mimoriadnych relácií k významným udalostiam.

Zlatica v roku 2011 poskytla Tlačovej agentúre Slovenskej republiky (TASR) rozhovor v rámci cyklu Novinári, kde odhalila, že novinárkou chcela byť odmalička. Pracovala v denníku SME, v SITE, nejaký čas v Slovenskej televízii.

"Tam som dala výpoveď po tom, čo mi zmanipulovali materiál do večerných správ. Tá situácia je pre mňa dodnes životným poznaním, že sa vôbec netreba báť zmien. Ja som vtedy milovala prácu tak, ako aj dnes, chcela som v STV zostať, nechcela som ísť do Markízy. Napriek tomu som povedala, že ak mi zostrihajú ten materiál, tak dám výpoveď. Zostrihali," uviedla v rozhovore.

"Som na seba hrdá, mala som vtedy 21 rokov a napriek tomu všetkému som si povedala, že musím svoje slovo dodržať, musím odísť, a vôbec som pritom nevedela, kam. Bolo to moje kľúčové rozhodnutie v živote, napriek tomu, že bolo pre mňa vtedy bolestné. O dva dni mi zavolali z Markízy, dva mesiace som si ešte zobrala voľno a nastúpila som 1. septembra 1999. Šiesteho septembra som moderovala prvé Na telo. Moja tvrdohlavosť mi tak zásadne a natrvalo zmenila život," prehovorila o momentoch, keď sa všetko zmenilo.

Na prvé Na telo, ktoré momentálne moderuje Michal Kovačič, má stále živé spomienky. "Mojím hosťom bol vtedy Mikuláš Dzurinda. Ale ja som nikdy nemala trému pred vystupovaním. Od detstva som vystupovala v kostole, chodila som na klavír, recitovala som, spievala, chodila do zboru. Politikov som poznala, predtým som už dva roky robila v teréne. Priniesla som si taký svoj štýl, iný, také to skákanie do reči, veď to poznáte..." dodala pre TASR Puškárová.