19. sep. 2023 o 05:30
krsk, TASR, Koktejl

Týchto Slovákov neprehliadol ani pápež František: Ich FOTO musel ukázať celému svetu!

placeholder
Na instagramovom účte pápeža Františka je špeciálna fotka Slovákov.
Zdroj: Instagram/franciscus, TASR/AP

Gesto slovenských veriacich ocenila samotná hlava cirkvi.

Domáce správy
19. sep. 2023 o 05:30
Týchto Slovákov neprehliadol ani pápež František: Ich FOTO musel ukázať celému svetu!

Gesto slovenských veriacich ocenila samotná hlava cirkvi.

Vybrali sa vzdať vďaku. Keď Vatikán oznámil menovanie nového biskupa v piatok 8. septembra prostredníctvom administrátora Kuboša v Konkatedrále sedembolestnej Panny Márie v Poprade, množstvo slovenských veriacich sa potešilo. Pápež František vložil do rúk dôveru doterajšiemu farárovi a dekanovi v Kežmarku.

František Trstenský prijme biskupskú vysviacku 21. októbra 2023 o 10.00 h v Katedrále svätého Martina v Spišskej Kapitule. Informovalo o tom po prvom stretnutí novovymenovaného biskupa so spišským administrátorom Jánom Kubošom a spišským emeritným biskupom Andrejom Imrichom Spišské biskupstvo prostredníctvom Tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska. Mená svätiteľov verejnosti oznámia neskôr.

"Bolo to privítanie novomenovaného diecézneho biskupa v priestoroch biskupskej rezidencie a stretnutie s členmi biskupskej kúrie," uvádza biskupstvo. Hovorili už aj o liturgickom a organizačnom zabezpečení vysviacky.

Všimol si Slovákov

Počas jednej z nedieľ, kedy sa pápež František prihovára veriacim, si jeho pozornosť ukradli Slováci s dlhým transparentom. Svätému Otcovi na ňom ďakujú za to, že vymenoval nového biskupa. "La Slovacchia ringrazia per il nuovo vescovo Francesco - Slovensko ďakuje za nového biskupa Františka," uvádza neprehliadnuteľný transparent.

Pápež fotku zverejnil na svojom Instagrame 17. septembra spolu s ďalšími zábermi z Vatikánu, kde ľuďom udeľuje požehnanie. "Bez odpustenia niet nádeje; bez odpustenia niet pokoja. Odpustenie je kyslík, ktorý čistí vzduch od nenávisti; je to protijed na jedy hnevu; je to spôsob, ako zmierniť hnev a vyliečiť toľko chorôb srdca," píše sa pri fotke na oficiálnom profile pápeža.