21. jan. 2023 o 11:00
mob, Koktejl

Anastasia Kuzminová: Strach o život milovaného syna! Desivá nehoda

placeholder
Bývalá slovenská biatlonistka Anastasija Kuzminová.
Zdroj: instagram/nastja.kuzminova

Bývalá biatlonistka je dvojnásobná matka.

Domáci šport
21. jan. 2023 o 11:00
Anastasia Kuzminová: Strach o život milovaného syna! Desivá nehoda

Bývalá biatlonistka je dvojnásobná matka.

Niekdajšia slovenská biatlonistka a olympijská víťazka Anastasia Kuzminová (38) sa na sociálnej sieti podelila s incidentom, ktorý nechce zažiť žiadna matka. Nechýbalo veľa a jej syna Jeliseja (16) takmer zrazilo auto. Od nešťastia delili chlapca podľa jej slov iba centimetre.

„Včera večer na priechode pre chodcov neznámy uponáhľaný vodič ‚ťukol‘ do kolena môjho syna nárazníkom. Pokým sa Jelisej snažil spamätať zo šoku, vodič otvoril okno, vykríkol ‚pardon‘ a bez toho, aby sa spýtal či je chalan v poriadku, ušiel z miesta činu,“ začala bývalá športovkyňa.

„Pred Vianocami, pred očami môjho syna a manžela, neznáme auto zrazilo na ceste psa a išlo ďalej. Ďalej išlo aj ďalšie auto… Vyše týždňa sme spolu so zverolekármi z Banskej Bystrice a Trenčína bojovali o to, aby pes prežil… žiaľ, prehrali sme,“ zverila sa Kuzminová v stredu.

Nebrala si servítku pred ústa a poriadne skritizovala nezodpovedných vodičov, s ktorými sa, žiaľ, stretla už niekoľkokrát. „Koľkokrát som ja ako chodec na priechode pre chodcov ‚schytala‘ nadávky a komentáre uponáhľaných vodičov. To, že ‚sa zabúda‘ zapnúť smerovka pred odbočkou… To je už úplná maličkosť. To všetko je naozaj v poriadku? Chápem, že žijeme rýchlu dobu, no nie je možne to brať ako výhovorku alebo ospravedlnenie, veď veľmi často ide aj o život," rozčuľovala sa.

Kuzminová zároveň apeluje na všetkých vodičov, aby boli zodpovední. "Nezabúdajme prosím, že keď som vodič, tak som zodpovedný nielen za to, aby som sa spolu s celou posádkou bezpečne prepravil z bodu A do bodu B, ale hlavne za to, aby som neublížil nikomu počas svojej jazdy,“ napísala bývalá reprezentantka na sociálnej sieti.